Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous nepřestávají udivovat. Okradli mocnou tajnou službu GRU i přední ruskou strojírenskou firmu

 • Populární hackeři neznají bratra!
 • Nově oznámili, že napadli Metprom Group

Hackeři z hnutí Anonymous, kteří mají po celém světě miliony sympatizantů, hlásí další obrovský úspěch. Na jednom ze svých twitterových účtů oznámili, že hackli důležitou ruskou společnost Metprom Group a ukradli 184 gigabajtů citlivých dat.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


Anonymous jsou ve formě

Pokud to nevíte, Metprom Group je přední ruská firma, která se zabývá hutním strojírenstvím a investicemi v tomto odvětví. Už to tak vypadá, že ale nevěnovala dostatečnou pozornost zabezpečení svých serverů. Anonymous se do nich nabourali s prstem v nose a získali množství cenných dat.

Mezi zákazníky Metprom Group patří společnosti z celého světa. Jmenujme například ArcelorMittal, PAO NLMK, skupiny EVRAZ, PAO Mechel a PAO Severstal, metalurgický závod Isfahan (Irán), metalurgický závod Helwan (Egypt) a mnoho dalších důležitých firem.

Ukradená data si Anonymous nenechali pro sebe. Krátce po skončení hackerské operace je vystavili na serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), který je často označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů.

Okradli ruskou vojenskou rozvědku GRU

Během posledních tří měsíců hackeři z Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat přinejmenším do doby, než Rusko z Ukrajiny stáhne svá vojska.

Jen za poslední týden se hackerům podařilo okrást mocnou ruskou vojenskou rozvědku GRU, odstavit hlavní webové stránky v Běloruskunapadnout servery společnosti MOESK. Ta působí zejména v oblasti Moskvy a poskytuje připojení, instalaci, technickou údržbu a další služby v rámci elektrické infrastruktury.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
 1. Fajn, ukradnou a zveřejní data. Byl bych raději, kdyby se chlubili útoky, které by dokázaly skutečně poškodit ruskou infrastrukturu:
  – zablokovat bankovní operace (mezibankovní výměnu dat)
  – smazat účetní data podniků (chaos v administrativě), zejména těch, které se podílejí na vojenských dodávkách
  – narušit fungování základní infrastruktury – elektrárny, železnice, výrobní linky
  – je třeba narušit i fungování občanských služeb, tj.nemocnice, městké úřady, vodárenství a vyvolat nespokojenost obyvatelstva. Chránit Orky, které schvalují vraždění je luxus jen pro mírové doby.
  – další oblasti, které mně teď v rychlosti nenapadají, ale dokázaly by poškodit fungování Ruska jako celku, systémy kritické infrastruktury a předávání informací

Comments are closed.