Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous okradli ruskou vojenskou rozvědku GRU, tohle se ještě nikdy nikomu nepovedlo

  • Populární hackeři nemají slitování!
  • Nově oznámili, že napadli GRU
  • Ukradli cenná data a nahráli je na internet

Anonymous jsou ve výborné formě! Nepřeháníme! Hackeři právě oznámili další úspěšnou operaci, během které se jim podařilo něco nevídaného: nabourali se do systémů mocné ruské vojenské rozvědky GRU a ukradli z nich cenná data.


Nepřehlédněte: Češi pozor! Lidl prodává levnou velkou 4K televizi s Android TV


Anonymous hlásí trefu do černého

Sympatizantům hnutí Anonymous se povedl pořádný úlovek! Hackeři pronikli do serverů ruské vojenské tajné služby GRU, která patří mezi nejobávanější na světě. Během útoku se jim podařilo ukrást informace, které měly před zraky veřejnosti navždy zůstat skryty.

V kapse mají Anonymous informace o dvanácti členech užšího vedení GRU. Odcizená data obsahují e-maily, které byly zabezpečeny pomocí technologie MD5, identifikační údaje, přístupy k účtům, uživatelská jména, hesla a také poslední (čili aktuální) elektronické podpisy vysoce postavených zaměstnanců. Hackerům se tedy v rámci úspěšné operace podařilo dostat k datům velkých „papalášů“, o řadové agenty jim očividně vůbec nešlo.

Rusové už na oznámení Anonymous reagovali prohlášením, že k žádnému útoku na kybernetickou infrastrukturu GRU nedošlo. Obecně ale platí, že pokud tamní úřady něco popřou, ve skutečnosti se stal pravý opak. Mimochodem, že Anonymous nehovoří do větru dokazuje fakt, že data už jsou online na internetu a volně ke stažení.

Odstřihnou Moskvu od elektřiny?

Poslední týden byl pro Anonymous neskutečně úspěšný. Kromě průniku do serverů GRU hackeři ohlásili také napadení serverů korporace Technoeng, ze kterých si odnesli 37 GB dat včetně informací o podnikání firmy MOESK, která má na starosti elektrickou síť v hlavním městě Moskva.

Hra skončila

Dalším velkým úspěchem byl útok na zločineckou organizaci Killnet, která stála za kybernetickými útoky na Českou republiku, Německo a Itálii. Akce se zúčastnily stovky hackerů, kterým se podařilo ukrást mnoho e-mailových adres včetně hesel, které Killnet používali ke komunikaci a koordinaci útoků.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.