Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Anonymous rozprášili nebezpečnou hackerskou skupinu Killnet. Rusům ukradli účty a hesla zveřejnili na internetu

  • Hackeři z Anonymous si Killnet namazali na chleba
  • Zmocnili se jejich účtů a vše uveřejnili online

Před nedávnem jsme vás informovali, že hackeři z Anonymous chystají velkou ofenzívu proti ruským kybernetickým zločincům ze skupiny Killnet. Válku jim oficiálně vyhlásil deformovaným hlasem neznámý muž v kapuci. Ani ne po týdnu známe výsledky operace. A podle očekávání je to velké.


Nepřehlédněte: Tohle místo na Google Mapách nesmíte vidět. Je rozmazané z dobrého důvodu


Anonymous došla trpělivost

V kyberprostoru už několik měsíců zuří nesmiřitelná válka. Na jedné straně stojí hnutí Anonymous, které jako symbol používá masku Guy Fawkese, na straně druhé pak jsou proruská uskupení jako Conti, UNC1151, The Red Bandits nebo Killnet.

Byli to právě hackeři z Killnet, kteří na sebe v posledních týdnech strhli velkou pozornost. Zhruba týden útočili na mnohé české weby. Šlo například o stránky NÚKIB, o weby některých regionálních letišť či o weby ministerstva vnitra, včetně stránek policie i hasičů. Ale nebyla to jen Česká republika, která se stala jejich terčem. Aktivní byli i v Německu nebo Itálii, kde napáchali velké škody.

Anonymous s Killnet nakonec došla trpělivost a před několika dny populární hnutí veřejně oznámilo, že už jich má plné zuby. Do speciální operace se zapojilo několik set hackerů „anonymních“, kterým, jak nyní víme, se podařilo ukrást mnoho e-mailových adres včetně hesel, které Killnet používali ke komunikaci a koordinaci útoků. Třešničkou na pomyslném dortu je skutečnost, že veškerá data Anonymous již nahráli na internet prostřednictvím platformy justpaste.it.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Vyborne, jsem rad,ze v dobe,kdy podpora UA ve svete zacina pomalu ochabovat se tato skutecnost netyka hnuti |Anonymous, ktere si pripsalo dalsi vyznamny zarez. Tesim se na dalsi udery.

Comments are closed.