Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Anonymous vyhlásili válku hackerům z ruské skupiny Killnet. Už vás máme plné zuby a brzy skončíte, vzkazují

  • Anonymous došla trpělivost s ruskou skupinou Killnet
  • Oznámili, že chystají drtivý kybernetický úder

Italští hackeři, kteří se hlásí k hnutí Anonymous, připravují závěrečnou ofenzívu proti zločinecké skupině Killnet. Ta nedávno útočila na webové stránky a instituce v řadě evropských zemí včetně České republiky nebo Itálie, kde způsobila velké problémy. Cíle operace Anonymous jsou přísně tajné.


Nepřehlédněte: Ruská hackerská skupina Killnet vyhlásila deseti státům kybernetickou válku. Hrozí útoky, které způsobí nenapravitelné škody


Hackerská skupina Killnet

V kyberprostoru už několik měsíců zuří nesmiřitelná válka. Na jedné straně stojí hnutí Anonymous, které jako symbol používá masku Guy Fawkese, na straně druhé pak jsou proruská uskupení jako Conti, UNC1151, The Red Bandits nebo Killnet.

Jsou to právě hackeři z Killnet, kteří na sebe v posledních týdnech strhli velkou pozornost. Zhruba týden útočili na mnohé české weby. Šlo například o stránky NÚKIB, o weby některých regionálních letišť či o weby ministerstva vnitra, včetně stránek policie i hasičů.

Skupina si v nedávné době připsala i úspěchy při útocích na internetové stránky některých německých úřadů. Hackeři se pokoušeli narušit provoz webů Spolkového kriminálního úřadu (BKA) a Spolkové policie, stránky policie ve spolkových zemích Bádensko-Württembersko a Hesensko byly dočasně nedostupné. Terčem hackerů se staly také stránky italských institucí a kyberzločinci útočili i na portál písňové soutěže Eurovize. Nutno dodat, že marně.

Už je mají plné zuby

Teď Killnet ochutnají vlastní medicínu. Zatočit se s nimi chystá více než sto italských hackerů hlásících se k Anonymous. Žádné podrobnosti o operaci záměrně nebyly sděleny, aby se ruští hackeři nestihli na akci připravit. Jak vše dopadlo se dozvíme během několik dní, až Anonymous oznámí výsledky útoku.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares