Ruský hacker

Ruská hackerská skupina Killnet vyhlásila deseti státům kybernetickou válku. Hrozí útoky, které způsobí nenapravitelné škody

  • Ruští hackeři vyhrožují deseti státům a hrozí ničivými útoky
  • Zahájení operace oznámil zdeformovaným hlasem muž v kapuci

Elitní ruská hackerská skupina Killnet vyhlásila kybernetickou válku deseti státům a vyhrožuje masivními útoky na jejich kritickou počítačovou infrastrukturu. Svá slova chtějí kyberzločinci co nejdříve potvrdit činy.


Nepřehlédněte: Na některé české weby zaútočili proruští hackeři, oznámil NÚKIB. Problémy hlásí i České dráhy


Hackerská skupina Killnet

Pokud si dobře pamatujete, na konci dubna ruská skupina Killnet spustila útoky na mezinárodní letiště v Pardubicích, karlovarské letiště, české weby včetně stránek vlády a několik dalších institucí. Opakovaně hackeři cílili například na servery Českých drah, což způsobilo výpadky mobilní aplikace Můj vlak.

Doslova před několika dny Killnet v Evropě útočili znovu. Napadli stránky některých italských institucí, ale pod útokem se ocitl i portál písňové soutěže Eurovize. Zvrátit hlasování v neprospěch ukrajinské skupiny Kalush Orchestra se jim ale nepodařilo.

Teď jsou obávaní hackeři zpět! Na Twitteru vydali prohlášení, v němž vyhrožují deseti státům a hrozí jim ničivými útoky. V hledáčky mají Spojené státy, Velkou Británii, Německo, Itálii, Lotyšsko, Rumunsko, Estonsko, Litvu, Polsko a Ukrajinu.

Agenti Kremlu?

Zahájení operace oznámil zdeformovaným hlasem muž, který má na hlavě kapuci. Hackeři ze skupiny Killnet obvykle využívají Distributed Denial-of-Service útoky, zkráceně DDoS, během nichž dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Tentokrát však chtějí použít mnohem sofistikovanější metody.

Odborníci se domnívají, že Killnet je uskupení napojené na Kreml, které spolupracuje s kybernetickou jednotkou ruské zpravodajské služby GRU. Zatímco na straně Ruska stojí skupiny UNC1151, The Red Bandits, SandWorm nebo právě Killnet, Ukrajinu brání Anonymous, nejznámější haktivistické hnutí na světě.

Zdroj náhledové fotografie: sebastiaan stam / Unsplash

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. A co tak napsat , kterým státům – , že bych se mýlil a česko tam nebylo ….?

  2. A co si to přečíst? A to že tam není nějak mění význam? Napadali nás prý už předtím xP a na seznamu zemí k vyhlazení už jsme dlouho.

  3. Všechny tam jsou vypsané, stačí se pořádně podívat 🙂
    Pro jistotu: “V hledáčky mají Spojené státy, Velkou Británii, Německo, Itálii, Lotyšsko, Rumunsko, Estonsko, Litvu, Polsko a Ukrajinu.”

  4. alespon je videt, kdo je jake narodnosti…anonymous utocili uz roky pred valkou, takze ted je snad vsem jasne, ze to neni zadne mezinarodni ale ukrajinske uskupeni …. vsichni hackeri jsou skodna …. takze je jedno kterou zemi napadaji a kterou jakoze naoko chrani….maji se vsichni pochytat a do vezeni s nimi…zachazet jako s lupici a dat jim nahradit skody, ktere zpusobi…..

Comments are closed.