Street View

Tohle místo na Google Mapách nesmíte vidět. Je rozmazané z dobrého důvodu

  • Děsivé místo na Google Mapách, které schválně neexistuje
  • Místo domu je velký rozmazaný flek

Google Mapy jsou skvělá věc. Umožňují cestovat kamkoli na světě jen za pomoci telefonu. Zatímco třeba ležíte na gauči, můžete se vydat na skok k niagarským vodopádům nebo soše Svobody v New Yorku. Ale jedno místo, jeden objekt, v Google Mapách nikdy neuvidíte, ať ho budete hledat sebevíc.


Nepřehlédněte: K Zemi se blíží možná nebezpečný asteroid, varuje NASA. Je velký jako čtyři mrakodrapy


Dům s pochmurnou historií

Pomocí služby amerického technologického gigantu Google Mapy si můžete zobrazit jakékoli místo na světě. Výjimku představují vojenské objekty spadající do kritické infrastruktury a také jeden dům v Clevelandu ve Státě Ohio, a to z mrazivého důvodu.

Nechce, abyste místo viděli

Místo 2208 Seymour Avenue je Googlem schválně cenzurované. Na adrese uvidíte jen rozmazaný záběr a má to svůj děsivý důvod: v domě žil násilník Ariel Castro, který unesl tři ženy a téměř deset let je držel v zajetí, než se jedné z obětí podařilo uprchnout.

Dvoupatrový baráček americké úřady zbouraly, ale místo, kde stál, je z dobrých důvodů kompletně rozmazané. Uměle skrytých míst je však ve Street View celá řada. Na mysli máme třeba jaderný komplex La Hague ve Francii, základnu polských speciálních sil poblíž Krakova, mezinárodní letiště v Athénách či úřední čtvrť ve španělské Almerii.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares