Asteroid

K Zemi se blíží možná nebezpečný asteroid, varuje NASA. Je velký jako čtyři mrakodrapy

  • K Zemi se blíží obrovskou rychlostí asteroid
  • K modré planetě dorazí už za několik dní
  • Je čtyřkrát vyšší než ikonický mrakodrap

K Zemi se podle amerického vesmírného úřadu NASA blíží asteroid o velikosti 1,8 kilometru, který by nás měl minout už za několik málo dní. Těleso, známé jako 7335 (1989 JA), by mělo podle výpočtů proletět ve vzdálenosti několika milionů kilometrů od Země, píše ScienceAlert.


Nepřehlédněte: Šmejdi znovu napadli Google Play! I Češi si do telefonů s Androidem stahovali nebezpečný virus


K Zemi se blíží obří  těleso

Asteroid s názvem 7335 (1989 JA) o průměru 1 800 metrů (je tedy čtyřkrát vyšší než ikonický mrakodrap Empire State Building v New Yorku) v současnosti míří směrem k Zemi. Měl by se kolem ní prohnat v pátek 27. května, tedy v den, kdy byl Tomáš Garrigue Masaryk potřetí zvolen prezidentem Československa.

Modrou planetu asteroid bezpečně mine, zřejmě s odstupem 4 milionů kilometrů. Přesto ho NASA zařadila mezi potenciálně nebezpečné vesmírné objekty. 7335 (1989 JA) se navíc řadí mezi tisíce asteroidů třídy Apollo. „Јeho dráha kolem Slunce se protíná s dráhou Země,“ vysvětlili odborníci.

Znovu se připomene za 33 let

Podle vědců je 7335 (1989 JA) největším vesmírným tělesem, které se letos přiblíží k Zemi. Kolem naší planety proletí rychlostí 76 000 kilometru za hodinu. Znovu se pak lidstvu připomene 23. června 2055, ale v tu dobu náš domov mine o větší vzdálenost.

Asteroid 7335 (1989 JA) je jedním z více než 29 000 objektů v blízkosti Země, které NASA každý rok sleduje a patří do skupiny NEO (Near-Earth Object). Většina objektů ve skupině NEO je naštěstí extrémně malá, což ale rozhodně není případ právě obřího 7335 (1989 JA).

Zdroj náhledové fotografie: Asteroid / Pixabay

Total
0
Shares
4 komentářů
    1. Kdyby to napálil do Ruska tak už není ani Evropa. Meteorit který má 1,8 km (chápu že chcete Rusko zničit ale s tím meteoritem by jste zničil také nás možná život na planetě, při takovém rozměru vymřeli dinosauři)

Comments are closed.