Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Bude Moskva bez proudu? Hackeři z Anonymous okradli důležitou společnost MOESK

  • Tohle bude někoho hodně bolet!
  • Hackeři z Anonymous ukradli data firmy MOESK
  • Ta má na starosti elektrickou síť v Moskvě

Sympatizantům hnutí Anonymous se povedl pořádný úlovek! Hackeři se nabourali do serverů korporace Technoeng, která v Rusku patří mezi největší na trhu. Během precizní operace se jim podařilo ukrást neskutečné množství citlivých dat. V kapse mají 37 GB včetně informací o podnikání důležitého klienta, který má na starosti elektrickou síť v hlavním městě Moskva.


Nepřehlédněte: Desetiletý kluk vytvořil mobilní hru, ve které na Putina házíte banány. Apple ji chtěl zablokovat


Anonymous hlásí trefu do černého

„Od tak velké společnosti jako je Technoeng jsme v oblasti zabezpečení očekávali mnohem víc! Uniklo 37 GB včetně dat Moscow United Electric Grid (MOESK) a mnoho dalšího,“ uvedla skupina GhostSec na svém oficiálním twitterovém účtu.

MOESK, známá jako Moscow United Electric Grid Company, je společnost zabývající se přenosem a distribucí elektrické energie. Působí zejména v oblasti Moskvy a poskytuje připojení, instalaci, technickou údržbu a další služby v rámci elektrické infrastruktury, píše TheTechOutlook.

Odstřihnou Moskvu od elektřiny?

Pod palcem má MOESK rovněž 607 vysokonapěťových napájecích center. V důsledku toho obstarává 15 590 kilometrů elektrického vedení od 35 do 220 kV, 1 408 kilometrů vysokonapěťových kabelových vedení a mnoho dalších distribučních elektrických sítí. Nabízí se tak: Mohou hackeři odříznout hlavní města Ruska od elektrické energie? Co myslíte, mají takové úmysly?

V každém případě se jedná o další velký úspěch Anonymous v rozestupu pouhých několika hodin. Včera jsme vás informovali o tom, že zaútočili na zločineckou organizaci Killnet, která stála za kybernetickými útoky na Českou republiku, Německo a Itálii.

Akce se zúčastnily stovky hackerů, kterým se podařilo ukrást mnoho e-mailových adres včetně hesel, které Killnet používali ke komunikaci a koordinaci útoků. Třešničkou na pomyslném dortu je skutečnost, že veškerá data Anonymous již nahráli na internet prostřednictvím platformy justpaste.it.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Ohrozit infrastrukturu nelze, vše půjde zapnout takvaně na ruku/řušně. Ale kdyby byly napadeny i systemy řízení, což nepředpokládám, mohlo by být možné dočastně vyřadit některé rozvodny nebo sítě, jejména ty, které se napájí ze dvou různých zdrojů…Pokud by tyto zdroje nebyly v určíté synchgronizaci, kterou každé zapojení dalšího zdroje do sítě vyžaduje. mohlo by dojít k tak velkému přetížení sítě, že to sít dlouhodobě nevyrží.. Ovšem to by zřejmě muselo znamenat vyřazení z provozu veškeré důležité vysokonapěťové ochrany.. Stuxnet by byl proti takové akci ještě trpaslík

  2. Ohrozit infrastrukturu nelze, vše půjde zapnout takzvaně na ruku/řučně. Ale kdyby byly napadeny i systemy řízení, což nepředpokládám, mohlo by být možné, a dočastně vyřadit některé rozvodny nebo sítě, zejména ty, které se napájí ze dvou různých zdrojů…Pokud by tyto zdroje nebyly v určíté synchgronizaci, kterou každé zapojení dalšího zdroje do sítě vyžaduje. mohlo by dojít k tak velkému přetížení sítě, že to sít dlouhodobě nevydrží.. Ovšem to by zřejmě muselo znamenat vyřazení z provozu veškeré důležité vysokonapěťové ochrany.. Stuxnet by byl proti takové akci ještě trpaslík

  3. To jsou každou chvíli hromady ukradených dat, ale ještě jsem nečetl že by to mělo významný následky. Stejně jako teď jen teorie o možnostech ohrožení el. sítě, ale ani z minulých krádeží dat (většinou emaily) jsem nečetl o nějakém následku, který se stal na základě zveřejnění emailů, nebo nabourání někam a který by Rusko oslabil, takže už je jedno kolik je to GB a kolik je to emailů. Až se na základě toho něco stane, co Rusko významně oslabí, tak jsem na ten článek zvědavý.

Comments are closed.