Putin

Desetiletý kluk vytvořil mobilní hru, ve které na Putina házíte banány. Apple ji chtěl zablokovat

  • Malý kluk vytvořil mobilní hru o Putinovi
  • V Apple se na něj chvíli hodně zlobili
  • Nakonec všechno ale dobře dopadlo

Desetiletý britský školák, který vytvořil mobilní hru nazvanou Splat Putin, aby získal nějaké peníze pro Ukrajinu, tvrdí, že nebyla do Apple Store původně vpuštěna, protože byla označena jako „zlá“.


Nepřehlédněte: Anonymous rozprášili nebezpečnou hackerskou skupinu Killnet. Rusům ukradli účty a hesla zveřejnili na internetu


Peníze pro charitu

Pomoc může mít různé podoby. Prostředkem, jak vybrat nějaké peníze pro válkou sužovanou Ukrajinu, může být i jednoduchá mobilní hra pro telefony iPhone. Dokládá to příběh z Velké Británie.

Gerry Cameron, žák páté třídy z Hertfordshire, poprosil svého tatínka, jestli by společně nemohli vytvořit hru, která by hráče zabavila tím, že by vrhali exkrementy na podobiznu ruského prezidenta Vladimira Putina. Hra nazvaná jako Splat Putin ovšem neprošla schvalovacím procesem a do App Store nebyla vpuštěna.

Cílem je vybrat milion

Aby Gerry vyhověl námitkám Applu, exkrementy nahradil jednoduše banány. Hra se tak nyní konečně dostává do internetového obchodu, kde je ke stažení zdarma. Asi se teď ptáte, jak kluk může vydělat nějaké peníze.

Je to úplně jednoduché: ve hře jsou reklamy a kdo chce, může se jich zbavit za malý poplatek 99 centů. Zatím se podařilo vybrat tisíc liber a Gerry se momentálně rozhoduje, jaké ukrajinské charitě peníze daruje.

Gerryho táta Harvey v reakci na přísná pravidla Applu řekl: „Byl jsem opravdu překvapen, jak těžké bylo přimět Apple, aby hru nakonec do svého obchodu vpustil. Stejně jako skutečnost, že ji nazvali zlomyslnou. Připadalo mi to bizarní. Pokud je Gerryho hra vůči Putinovi zlá, jak byste popsali to, jak se on chová na Ukrajině?“

Zdroj náhledové fotografie: DimitroSevastopol / Pixabay

Total
0
Shares