Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous jedou pecky! V Bělorusku odstavili klíčové vládní webové stránky

  • Hackeři s maskou Guy Fawkese jsou v životní formě
  • Hlásí, že odstavili vládní weby v Bělorusku

Hackeři ze skupiny Anonymous včera večer zaútočili na všechny hlavní vládní weby v Bělorusku. A jak už asi sami tušíte, nedělalo jim žádný problém je vyřadit z provozu. Upozornili na to na svém twitterovém účtu.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


Anonymous hlásí další chirurgicky přesný zásah. Před několika hodinami se jim podařilo vyřadit z provozu hlavní vládní weby v Bělorusku. Kdo si v zemi chtěl otevřít některou z tamních státních stránek, nestačil se divit.

Anonymous jsou ve formě

Hackeři napadli ministerstvo školství, národní právní informační centrum, ministerstvo komunikací, ministerstvo spravedlnosti, ministerstvo hospodářství, ministerstvo vnitra, státní celní výbor a státní výbor.

Anonymous k útokům využili metodu typu DDoS (Distributed Denial of Service), který má vždy stejný scénář. Stovky tisíc počítačů začnou přistupovat v jeden okamžik na konkrétní server. Ten zpravidla nezvládne tak vysoké množství požadavků zpracovat a spadne. Pro běžné uživatele se pak takto napadená webová stránka tváří jako nedostupná.

Že si hackeři opravdu nic nevymýšlí dokazují screenshoty na Twitteru, které potvrzují, že weby byly skutečně mimo provoz. Nejedná se přitom o první útok Anonymous na Bělorusko.

Partyzánským hackerům se už dříve podařilo nabourat do počítačů, které v Bělorusku ovládají vlaky. Díky tomu byli schopni některé soupravy skutečně zastavit, na dálku totiž ovládali výhybky a další železniční systémy. Zpomalili tím přesun ruských vojáků z Běloruska na Ukrajinu.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Sorry, ale ddos útok na server umí každý mimino. Anonymous nejsou nic než chlapečci co zahlcuji servery od maminky z garáže

Comments are closed.