Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous podnikli zničující útok na přední ruskou advokátní kancelář. Ukradená data nahráli na internet

  • Populární hackeři z hnutí Anonymous neznají bratra!
  • Nově oznámili, že napadli špičkové právníky Rustam Kurmaev and Partners

Anonymous hlásí další velký zářez na pažbě. Hackeři se teď pochlubili, že okradli přední právnickou firmu Rustam Kurmaev and Partners, která spolupracuje s ruskou vládou a dalšími významnými bankovními, mediálními, ropnými a průmyslovými společnostmi (včetně amerických).


Nepřehlédněte: Jupiter se kutálí jako kulečníková koule. Podívejte se na dechberoucí animaci z americké sondy


Anonymous hlásí trefu do černého

Haktivistické hnutí Anonymous znovu dokazuje, že nemá konkurenci. V uplynulých hodinách provedlo operaci proti právnické firmě Rustam Kurmaev and Partners (RKP Law), kterou obralo o 1 TB vysoce citlivých dat.

„Jsme Anonymous – hackli jsme RKP Law a získali 1 TB souborů, e-mailů, soudních spisů, souborů klientů, záloh a další informace! Mají velmi obsáhlý a zajímavý seznam klientů, který zveřejníme v komentářích,“ napsali na jednom ze svých twitterových účtů.

Na hacknutí Rustam Kurmaev and Partners upozornila také Emma Best, novinářka a spoluzakladatelka whistleblowerské organizace Distributed Denial of Secrets, neboli DDoSecrets.

V kybernetické válce jsou od února

Firma Rustam Kurmaev and Partners působí v Rusku více než 20 let a zastupuje přibližně 500 klientů včetně Volkswagen Group Russia, IKEA, Toyota, Jones Lang LaSalle, Mechel PJSC, ChTPZ PJSC, Abbott Laboratories, Baker Hughes, ING Bank, Yamaha Motor, Caterpillar, Panasonic, Mars, Gilette, VimpelCom, Citibank nebo Sberbank.

Únik by mohl být pro advokátní kancelář zničující vzhledem k tomu, že se specializuje na řešení sporů v oblasti nemovitostí, stavebnictví a korporátního a komerčního sektoru. Firma řeší i spory týkající se trestní obhajoby podnikání a vytváří systematickou strategii obrany pro firemní manažery a top management v různých fázích trestního řízení. V neposlední řadě se zabývá i protikorupčním právním poradenstvím.

Zpráva o útoku na RKP Law přichází pouhé dva dny poté, co hackeři ukradli stovky gigabajtů dat ze serverů Vyberi Radio, největšího ruského mediálního holdingu s více než 100 regionálními rozhlasovými stanicemi.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: hackread

Total
0
Shares