Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Jsou prostě fenomenální: Hackeři z Anonymous zastavili vlaky mezi Ruskem a Čínou

  • Kybernetičtí partyzáni znovu uděřili
  • Anonymous zastavili vlaky na klíčovém železničním mostě

Hackeři z Anonymous ani s příchodem prázdnin nepřestávají udivovat. Skupina OneFist na Twitteru nově oznámila, že převzala kontrolu nad transformátorem v jednom ruském regionu, a tak narušila klíčové železniční spojení mezi Ruskem a Čínou.


Nepřehlédněte: Číňané vynalezli helmu čtoucí myšlenky. Pomůže cenzurovat porno


Anonymous narušili dopravu

Anonymous jsou k neutahání, jinak se to snad ani nazvat nedá. Po útoku na společnosti Rostelecom RU a Vyberi Radio či průniku do ekvádorské ambasády teď populární hackeři hlásí další chirurgicky přesný zásah ruské kybernetické infrastruktury.

Uskupení OneFist, které v rámci hnutí patří k nejaktivnějším, oznámilo, že podniklo zdrcující útok na transformátor řídící železniční dopravu přes řeku Onon. Důležitý most se nachází necelých sto kilometrů od rusko-čínské hranice a ročně odbaví přes milion tun nákladu.

Zjednodušeně se dá říct, že skupina OneFist převzala kontrolu nad jedním ze systémů v nedaleké elektrárně. Díky tomu hackeři řídili a kontrolovali rozvod energie kolejové soustavy. A protože dělali všechno možné i nemožné, podařilo se jim nakonec zničit transformátor na druhém konci mostu. Následně se doprava přes klíčový železniční uzel zastavila.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

V kybernetické válce jsou od února

Během posledních čtyř měsíců Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. skvělá práce , vše co jde proti zkurveným ruským prasatům je paráda…..

Comments are closed.