Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous okradli ruské Vyberi Radio a přední telekomunikační firmu

  • Hackeři s maskou Guy Fawkese jsou v životní formě
  • Hlásí, že okradli společnosti Rostelecom RU a Vyberi Radio

Anonymous jsou k neutahání. Po útoku na tajnou službu službě GRU a a Putinovu politickou stranu teď populární hackeři zveřejnili citlivá data ruských společností Rostelecom RU a Vyberi Radio. Upozornil na to server TheTechOutlook.


Nepřehlédněte: Nový hráč na startu vesmírných závodů! Jižní Korea dosáhla historického milníku


Anonymous jedou na plný plyn

Pokud to nevíte, tak Rostelecom RU je největší ruský poskytovatel digitálních služeb. Jeho hlavní obory podnikání zahrnují telefonní, radiokomunikační i internetové služby. Kolektiv Anonymous se s tím vůbec nemazlil a po napadení serverů společnosti se zmocnil více než 713 tisíc záznamů, které zahrnují jména klientů, telefonní čísla, e-maily a další informace o klientech.

Rostelecom RU nebyl jediným cílem Anonymous. Hackeři si podmanili i oficiální webovou stránku Vyberi Radio, která spravuje více než 100 rozhlasových stanic a má po celém Rusku více než 8 milionů posluchačů. Ze serverů ukradli 430 gigabajtů dat, které obsahovala mimo jiné 1,5 milionu e-mailů.

V kybernetické válce jsou od února

Během posledních tří měsíců hackeři z Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat. Jen za poslední dva týdny se hackerům podařilo okrást mocnou ruskou vojenskou rozvědku GRU, odstavit hlavní webové stránky v Bělorusku nebo napadnout špičkové právníky Rustam Kurmaev and Partners, kteří zastupují přibližně 500 klientů včetně Volkswagen Group Russia, IKEA, Toyota, Jones Lang LaSalle, Mechel PJSC, ChTPZ PJSC, Abbott Laboratories, Baker Hughes, ING Bank, Yamaha Motor, Caterpillar, Panasonic, Mars, Gilette, VimpelCom, Citibank nebo Sberbank.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares