Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous okradli ekvádorskou ambasádu. Dostali se k informacím o Snowdenovi

  • Anonymous ukradli přes 50 GB cenných dat
  • Dostali se k informacím o Snowdenovi

Populární hackerská skupina Anonymous zveřejnila desetitisíce tajných dokumentů, které pocházejí ekvádorského velvyslanectví v Moskvě. Na hacknutí upozornila Emma Best, novinářka a spoluzakladatelka whistleblowerské organizace Distributed Denial of Secrets, neboli DDoSecrets.


Nepřehlédněte: Tesla představí robota, který bude vypadat jako člověk. Schválně bude pomalý, aby lidem nemohl ublížit


Anonymous v systémech operovali roky

Počítačová infrastruktura ekvádorského velvyslanectví v Moskvě se stala terčem masivního kybernetického útoku. Přihlásila se k němu hackerská skupina Anonymous, která uvedla, že v systémech operovala od roku 2018, aniž by si jich administrátoři všimli. Za více než čtyři roku hackeři shromáždili 53,3 gigabajtu dat. Ty obsahují přes 33 tisíc e-mailových zpráv a 40 tisíc souborů s informacemi o číslech pasů diplomatů a dále také různé dokumenty a jiné citlivé informace.

Kompletní balík dat je ke stažení na serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), který je často označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů. „První průnik Anonymous do světa diplomacie nám umožňuje nahlédnout do každodenního provozu velvyslanectví a nahlédnout do interakce mezi dvěma zeměmi optikou zaměstnanců ambasády,“ napsala Emma Best.

Informace o Snowdenovi

Zároveň také potvrdila přítomnost dokumentů týkajících se Edwarda Snowdena, slavného whistleblowera, který vyzradil přísně tajné informace o americké Národní bezpečnostní agentuře (NSA). Snowden od roku 2013 pobývá v Rusku, kde získal azyl. Původně chtěl získat útočiště v Ekvádoru, ale Rusové se s Ekvádorci nedomluvili. Je pravděpodobné, že ukradené dokumenty z ambasády obsahují informace právě o tajných jednáních, uzavírá Best.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: thetechoutlook

Total
0
Shares