Hackeři z Anonymous již získali přes dva miliony ruských e-mailů

Hackeři z Anonymous vodí ruské oligarchy na vodítku. Uveřejnili data z jejich oblíbené banky

  • Útoky Anonymous v rámci zuřící kyberválky jsou v plném proudu
  • Hackeři uveřejnili další data z oligarchy milované banky PSCB Bank JSC

Anonymous na začátku dubna úspěšně napadli servery banky, kterou využívají ruští oligarchové. Administrátoři Petersburg Social Commercial Bank JSC byli na schopnosti hackerů krátcí a ti si tak s prstem v nose odnesli stovky gigabajtů citlivých dat.


Nepřehlédněte: Čínský výrobce populárních dronů DJI prchá z Ruska! Nechce podporovat válku


Anonymous nemají žádnou konkurenci

Za úspěšným útokem na ruskou banku PSCB Bank JSC stojí uznávaná skupina Battalion 65 (NB65), která v minulosti shodila špionážní satelity Roskosmosu a šéfovi vesmírné agentury Dmitriji Rogozinovi se vysmála do obličeje.

Napadení serverů banky bylo podle nich hračkou, a tak se jim snadno podařilo vyextrahovat přes 1 TB citlivých dat, přičemž zpočátku zveřejnili pouze část ukořistěných dat.

Aby dokázali, že si fakt nic nevymýšlí, zveřejnili na Twitteru snímek z administračního rozhraní banky, který dokazoval, že se do systémů skutečně nabourali a později ukázali obrázek, jak komunikují se zákazníky banky skrze systémy technické podpory.

V uplynulých hodinách se hackeři znovu ozvali s tím, že uveřejnili dalších 512 GB dat, které obsahují více než 630 tisíc tajných dohod nebo chcete-li 229 tisíc e-mailových zpráv. Oligarchové napojení na Kreml, kteří si do PSCB Bank JSC ukládají peníze, z toho budou mít jen pramalou radost. Jako mnohokrát předtím, i tentokrát hackeři dokumenty vystavili na serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), který je často označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů.

Od jednoduchých útoků až po propracované operace

Na začátky kyberválky Anonymous používali převážně triviální útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service), tedy zahlcení napadeného serveru tak, že se stránka jeví uživatelům zvenčí jako nedostupná. Později se však začali soustředit na propracovanější typy útoků. Nabourali se do systémů ruské státní televize a rovněž se jim podařilo získat kontrolu nad systémy, které řídí bezpečnostní kamery v Kremlu, tedy v sídle ruského prezidenta.

Během posledních dvou měsíců již Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat přinejmenším do doby, než Rusko z Ukrajiny stáhne svá vojska.

Zdroj náhledové fotografie: Mohammad Hoseini Rad / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.