Čínský výrobce populárních dronů DJI prchá z Ruska! Nechce podporovat válku

  • Čínská společnost DJI přestává dodávat drony do Ruska
  • Chce zabránit jejich nasazení v bojích na Ukrajině

Čínská společnost DJI, která se specializuje na výrobu dronů, oznámila dočasné pozastavení podnikání v Rusku a na Ukrajině, aby zabránila nasazení svých bezpilotních letounů v boji. Informovala o tom agentura Ukrinform s odvoláním na Reuters.


Nepřehlédněte: Rusové se vrátí do doby sovětských digiher. Plánují spustit výrobu vlastních procesorů


DJI zničehonic následuje Huawei

Je třeba poznamenat, že se nejedná o první velkou společnost z Číny, která se rozhodla ukončit prodej svého zboží v Rusku kvůli válce na Ukrajině. Už dříve svůj záměr zmrazit podnikání v zemi oznámil Huawei a informaci, že v Rusku provozuje linku na výrobu displejů, popřelo BOE Technology.

Na rozdíl od mnoha západních firem, které opustily Rusko kvůli válce, čínské společnosti v zemi nadále podnikají, což je v souladu s postojem Pekingu, který si v konfliktu hraje na nestranného pozorovatele.

Mluvčí DJI vysvětlil, že pozastavení obchodu je v souladu s principy společnosti: „Společnost DJI kategoricky neakceptuje jakékoli použití svých dronů ke způsobení škody ostatním a dočasně pozastavuje prodeje v Rusku a na Ukrajině, aby zajistila, že nikdo nebude drony používat na bojišti,“ uvedl v prohlášení.

Zdroj: zanychew / Pixabay

Nepřehlédněte: Jako blesk z čistého nebe. Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska


Já nic, já muzikant

Již dříve ukrajinští představitelé DJI obvinili z napomáhání ruské armádě. Společnost tato prohlášení odmítla. Mluvčí firmy později nicméně připustil, že se na internetu objevila videa naznačující použití dronů DJI ruskými vojáky. Zdůraznil však, že o tom zatím neexistují žádné pádné důkazy. Uvedl také, že společnost nemá nástroje k tomu, aby omezovala používání svých bezpilotních letounů tou či onou stranou.

Rusko vojensky napadlo Ukrajinu

Jak informovala agentura Ukrinform, ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února totální invazi na Ukrajinu. Ruské jednotky ničí infrastrukturu, provádějí masivní ostřelování obytných čtvrtí ukrajinských měst a vesnic pomocí dělostřelectva, raketových granátů a balistických střel.

Spojené státy, Evropská unie a další země zavedly sankce proti agresorské zemi, jejíž mezinárodní izolace každým dnem roste. Mnoho společností proto již oznámilo ukončení podnikání v Rusku a odstoupení od společných projektů.

Zdroj náhledové fotografie: Powie / Pixabay

Total
0
Shares