Putin

Jako blesk z čistého nebe. Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

  • Huawei se postavil na stranu západních zemí a oznámil odchod z Ruska
  • Už dříve hovořil o utlumení dodávek svých telefonů do země

Huawei definitivně končí na ruském trhu, firma o tom informovala na Twitteru. Původně do země jen omezila dodávky svých chytrých telefonů, ale teď se kompletně stahuje ze síťových a komunikačních služeb, což Rusku způsobí obrovské problémy.


Nepřehlédněte: I peklo jednou zamrzne. Google umožní, abyste si telefon opravili sami


Překvapivé rozhodnutí Huawei

Společnost Huawei ještě před pár lety patřila mezi tři nejúspěšnější prodejce smartphonů na světě. Kvůli americkým sankcím se ale její prodeje dramaticky propadly. Spojencem čínského výrobce se stalo právě Rusko, které s ním začalo spolupracovat na různých projektech a při budování mobilní sítě páté generace (5G).

Huawei to měl v Rusku skvěle rozehrané a je proto nečekaným překvapením, že se v zemi stahuje ze síťových a komunikačních služeb. Odchod společnosti bude mít dramatický dopad na údržbu a rozvoj stávajících i budoucích projektů, včetně budování vysokorychlostního 5G internetu. Připomeňme, že v Rusku provozuje třetinu základnových stanic pro mobilní sítě.

Na ušlechtilost zapomeňte

Odchod z Ruska není nějakým ušlechtilým gestem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale snahou Huawei zachránit si kožich. Pokud by firma v zemi nadále podnikala, je více než jisté, že by čelila dalším sankcím, ze kterých by se už nemusela vzpamatovat.

Spojené státy by si na Huawei určitě ještě více došláply a ohrozily podnikání podniku v segmentech jako jsou chytré hodinky nebo počítače, tedy tam, kde se mu stále ještě daří. Je to tak paradoxně válka na Ukrajině, která může Huawei pomoci. Kdo ví, třeba USA krok společnosti ocení a sankce, které jsou v platnosti, v budoucnu na oplátku zmírní.

Zdroj náhledové fotografie: DimitroSevastopol / Pixabay

Total
172
Shares
3 komentářů
  1. Asi si myslí, že se USA díky tomuhle gestu smiluje a vrátí jim google služby, když se bez nich Huawei propadl až na dno prodejů 😀

  2. Jediný jen, aby se to nezhoršilo, určitě ty sankce nezruší, i když zatím nikdo nic nedokázal podložit, pořád to je ve stylu jedna paní povídala

  3. Tak ono se Huawei snaží vlézt do US (!). Četl hsem, že už v Číně prodává americké elektromobily!

Comments are closed.