Google Pixel 4

I peklo jednou zamrzne. Google umožní, abyste si telefon opravili sami

  • Pixel si brzy opravíte sami v domácích podmínkách
  • Výrobce bude nabízet náhradní díly i ucelené návody

Americká společnost Google zpřístupní náhradní díly pro své chytré telefony Pixel široké veřejnosti. Jedná se o novinku, která nadchne všechny domácí kutily. Google se tak připojuje k Samsungu. I tento výrobce totiž oznámil, že uživatelům umožní základní opravy svých telefonů v domácích podmínkách.


Nepřehlédněte: Pixelu 6 po výměně displeje nefunguje čtečka otisků. Uhádnete viníka problému?


Konec reklamací Pixelů?

„Když se váš telefon rozbije, je někdy obtížné ho svépomocí opravit“, píše na svém webu Google. A to je přesně důvodem, proč to chce změnit. Díky spolupráci se známou komunitou opravářů, společností iFixit, si v budoucnu smartphone Pixel opraví „skoro“ všichni.

Ve společnosti Google doufají, že se díky „domácím opravám“ sníží míra reklamací i počet poškozených telefonů, které jsou posílány do autorizovaných servisních center. Mnohdy zákaznici přitom platí nemalé částky už jen za dopravu. Tomu teď bude konec.

Prodeje Pixelů raketově rostou
Zdroj: Vanja Matijevic / Unsplash

Google to nechá na uživatelích

Majitelé telefonů Pixel, včetně nejnovějších zařízení Pixel 6 a až po Pixel 2 z roku 2017, si budou moci sami vyměnit například poškozený displej či zadní panel. A svépomocí si budou moci opravit i vadný nabíjecí port. O distribuci náhradních dílů a potřebné dokumentace se postará firma iFixit.

K dispozici lidem budou nejen jednotlivé díly, ale i celé opravárenské kity. V budoucnu si je budou moci zakoupit lidé z USA, Kanady, Austrálie, Velké Británie a vybraných zemí z Evropské Unie, kde se Pixely oficiálně prodávají.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero, Unsplash

Total
1
Shares
1 komentář
  1. A v servisech si z toho střelí kulku, až to budou po lidech dávat dohromady 😀

Comments are closed.