Google Pixel 6

Pixelu 6 po výměně displeje nefunguje čtečka otisků. Uhádnete viníka problému?

  • Google Pixel 6 (Pro) od uvedení do prodeje provázejí otravné chyby
  • Nová komplikace se týká výměny displeje a nefunčkní čtečky otisků

Google Pixel 6 a 6 Pro jsou špičkové telefony, ale od uvedení do prodeje je sužují trable. Velkou starost představují zejména komplikace s čtečkou otisků prstů. Nejdříve byla neuvěřitelně pomalá nebo vůbec nereagovala, což měla odstranit aktualizace. To se naštěstí částečně povedlo a stížností na internetu výrazně ubylo. Nyní majitelé smartphonů rozpaluje do běla další nepříjemná věc.


Nepřehlédněte: Realme má nevídaný telefon. Stojí jen 8,5 tisíce a fotí líp než iPhone 13


Pixel 6 je známý potížista

Nová řada Pixel 6 se povedla a Google si může mnout ruce. O tom není třeba pochybovat. Recenzenti se tetelí blahem, odborná veřejnost přede jako kočka a objednávek na telefony je tolik, že firma neví, kam dřív skočit.

Kdo měl štěstí a narazil na dobrý, bezproblémový kus, má v podstatě vyhráno. Vlastní jeden z nejlepších smartphonů současnosti. Horší to je, pokud měl „špatnou ruku“. To pak má nejspíše starostí nad hlavu.

Kdo vymění displej, přijde o funkční čtečku

Zapeklitá situace může ale nastat i ve chvíli, kdy u Pixelu 6 (Pro) potřebuje pouze vyměnit displej. Jak ukázalo video serveru iFixit, jeho výměna je sice hračka, problém ovšem tkví v tom, že společně s displejem musíte vyměnit čtečku otisků prstů; je jeho nedílnou součástí. Když je displej vyměněn, je potřeba snímač otisků správně zkalibrovat.

Bohužel, to se povede jen v ojedinělých případech. Problém je totiž v samotném kalibračním nástroji od Googlu, který často hlásí chybu. Se situací si neporadil server iFixit, ani další odborníci z fóra XDA. Všichni teď musí čekat, než Google program opraví a vydá jeho aktualizovanou verzi.

Čeká se na reakci Googlu

Situace je tedy zatím taková. Že většině lidí, kteří si u Pixelu 6 (Pro) nechali vyměnit displej, čtečka otisků prstů nefunguje. Určitě se jedná o něco, s čím se dá chvíli žít. Na druhou stranu mnohé levnější telefony žádným podobným problémem po výměně obrazovky netrpí.

Zdroj náhledové fotografie: Vanja Matijevic

Total
8
Shares