Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous pronikli do ruské banky, kterou využívají oligarchové. S klienty komunikují přes chat

  • Anonymous pronikli do banky, kterou využívají ruští oligarchové
  • S klienty chatují jako běžná podpora a administratorům vzkázali, ať pozdravují FSB

Hackeři z hnutí Anonymous stupňují své útoky na ruské cíle. Během uplynulého víkendu se, že se jim podařilo napadnout ruskou banku, do které si ukládají peníze tamní oligarchové. Neúspěšní při obraně byli administrátoři Petersburg Social Commercial Bank JSC.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous rozebírají Rusko jako puzzle, odstavili další životně důležité instituce


Útoky na ruské cíle pod hlavičkou hnutí Anonymous v rámci zuřící kyberválky jsou v plném proudu. Minulý týden se jim třeba podařilo napadnout tři velké společnosti, kterým ukradli dohromady více než 437 500 firemních e-mailů.

Útočili přitom na ropný, plynárenský i těžební průmysl. „Právě uniklo přes 400 tisíc e-mailů z počítačových systémů tří různých společností. A to včetně 100 tisíc e-mailů z plynárenského, ropného a těžebního průmyslu,“ uvedli Anonymous na Twitteru.

S klienty chatujeme, smějí se hackeři

O několik dní později si připsali další velký úspěch. Uznávaná skupina Battalion 65 (NB65), která v minulosti shodila špionážní satelity vesmírné agentury Roskosmos, pronikla do systémů Petersburg Social Commercial Bank JSC, kterou hojně využívají ruští oligarchové. „Právě jsme hacknuli další ruskou banku. Plánujeme uvolnit 800 GB citlivých dat,“ pochlubili se na svém účtu. Aby dokázali,  že si nic nevymýšlí, zveřejnili na Twitteru snímek z administračního rozhraní banky, který dokazoval, že se do systémů skutečně nabourali.

Tím však celý příběh zdaleka nekončí. Nyní Anonymous uvedli, že nadále operují v systémech banky, která je stále nedokázala odstřihnout. A protože mají smysl pro humor, komunikují s klienty banky pomocí chatu, který běžně využívá oddělení technické podpory.

Maska Guy Fawkese straší Rusko

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares