Hackeři z Anonymous již získali přes dva miliony ruských e-mailů

Hackeři z Anonymous mačkají ruský režim jako citron. Napadli další dvě klíčové firmy

  • Hnutí Anonymous stále útočí na Rusy
  • Dalším dvěma firmám ukradlo stovky GB cenných dat

Slavní hackeři z Anonymous napadli další ruské společnosti. Tentokrát to odnesly Technotec a Gazprom Linde Engineering, jejichž e-mailová komunikace už byla vystavena online na internetu.


Nepřehlédněte: Hybridní válka v plném proudu! Ukrajina čelila velké vlně DDoS útoků


Anonymous si nedají pokoj

Hackeři z Anonymous již zrealizovali stovky kybernetických útoků namířených na Rusko. Připomeňme například ovládnutí webových stránek tajné služby FSB či útok na ruskou pravoslavnou církev, která podpořila invazi na Ukrajinu. Hackerům se rovněž podařilo získat kontrolu nad systémy, které řídí bezpečnostní kamery v Kremlu, tedy v sídle ruského prezidenta.

Anonymous po každém útoku deklarují, že operace bude pokračovat tak dlouho, dokud Rusko nestáhne své vojáky z Ukrajiny. A své slovo míní dodržet, o tom není třeba pochybovat. Teď hackeři hlásí, že jim podařilo úspěšně nabourat do serverů společnosti Gazprom Linde Engineering, odkud stáhli 728 GB dat.

Pro ty, kteří nevědí, tak jde o podnik, který se specializuje na projektování zařízení na zpracování plynu a petrochemického průmyslu a ropných rafinerií. Dokumenty zveřejnil server Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů.

Kromě Gazprom Linde Engineering nápor Anonymous nevydržely ani servery firmy Technotec. Ta poskytuje služby v oblasti těžby ropy a plynu společnostem, jako jsou Rosněft a Gazprom Neft. Hackeři se zmocnili 440 GB dat.

Kreml ovládá média

Mimochodem, v souvislosti s úspěchy Anonymous nesmíme zapomenout zmínit, že nedávno zveřejnili také více než 900 tisíc e-mailových zpráv mediální společnosti VGTRK. Jedná se o firmu, pod kterou patří například tisková agentura Sputnik či televizní kanál Rossiya 1. Dokumenty podle očekávání potvrdily podezření, že Rusko dlouhodobě a hlavně systematicky ovlivňuje politický obsah v médiích.

Zdroj náhledové fotografie: Mohammad Hoseini Rad / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak a teď záběry v Buči když se vraždilo! Koukat v Kremlu na sekretářky je nic moc chlapci

Comments are closed.