Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous ukradli Rusům 437 500 e-mailů. Takto vypadá pravé kybernetické peklo

  • Největší kybernetický útok za 24 hodin
  • Hackeři ukradli Rusům statisíce e-mailů

Hnutí Anonymous pokračuje ve svých kybernetických útocích na strategické cíle v Rusku, což má být odveta za válku na Ukrajině. Nově se hackeři pochlubili, že napadli počítačové systémy průmyslových společností Petrofort, Forest a Aerogas. Dohromady ukradli více než 437 500 firemních e-mailů.


Nepřehlédněte: Únosy mimozemšťany, pokusy na lidech a teleportace: vláda USA zveřejnila tajné dokumenty o UFO


Anonymous chtějí Rusy zničit

Anonymous mají na kontě další slušný „zářez“ v kybernetické válce proti Rusku. „Právě uniklo přes 400 tisíc e-mailů z počítačových systémů tří různých společností. A to včetně 100 tisíc e-mailů z plynárenského, ropného a těžebního průmyslu,“ uvedli hackeři na Twitteru.

Únik zahrnuje 300 tisíc e-mailových zpráv (244 GB dat) ze společnosti Petrofort, vlastníka jednoho z největších kancelářských komplexů ve druhém největším ruském městě Petrohrad.

Z centra společnosti Aerogas, která se specializuje na ropný a plynařský průmysl a mezi její klienty patří např. Rosněft, NOVATEK nebo Volgagaz, uniklo na 100 tisíc zpráv, celý balík má velikost 145 GB. Ze serverů ruské těžební firmy Forest se pak podařilo stáhnout 37 500 e-mailových zpráv (35,7 GB dat).

Jsme legie, tvrdí o sobě hackeři

V posledních týdnech to není poprvé, co hackeři ukradli během kybernetického nájezdu důležité údaje z ruských počítačových systémů. Na konci března byla například zveřejněna data z Centrální banky Ruské federace, konkrétně více než 35 000 dokumentů.

Ukradená databáze obsahovala tajné dohody, interní komunikaci, korespondenci s externími spolupracovníky, ale například také informace o převodech peněz. Před několika dny se Anonymous pochlubili také úspěšným průnikem do počítačové infrastruktury rozhlasové a televizní společnosti VGTRK, ze které si odnesli 870 GB dat.

Maska Guy Fawkese straší Rusko

Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
6
Shares