Hybridní válka

Hybridní válka v plném proudu! Ukrajina čelila velké vlně DDoS útoků

  • Aktuální konflikt nabírá na intenzitě
  • Nejde o “klasickou” konvenční válku
  • Ukrajina je zahlcena DDoS útoky

To, co aktuálně rezonuje světem, tedy válečná invaze Ruska na území Ukrajiny, je v mnoha ohledech tragická a do jisté míry i těžko pochopitelná událost. Pro vás, naše čtenáře, je důležité vědět i to, že tento konflikt není ani zdaleka klasická konvenční, nýbrž hybridní válka.

Dnes v brzkých ranních hodinách jsme vás informovali, že bezpečnostní experti ze společnosti ESET narazili na nový malware HermeticWiper, který na Ukrajině napadl stovky zařízení. Tento škodlivý kód zneužívá ovladačů ke správě pevných disků, a jeho záměrem je poškodit data uživatele či organizace.


Nepřehlédněte: Průlom v rychlém nabíjení! Novinka od Realme má mít 150W dobíjení


Hybridní válka
Ilustrační (Zdroj: Fahim Reza, Unsplash)

Hybridní válka od A do Z

Prozatím veškeré indicie ukazují na to, že virus pochází z Ruska a s ohledem na jeho stáří (28. prosinec 2021) šlo s největší pravděpodobností o předem plánovanou akci. A aby toho nebylo málo, Ukrajina se potýkala i s velkým množstvím DDoS útoků.

BBC News informuje, že už ve středu (včera) ráno vzrostl jejich počet geometrickou řadou a kvůli obrovskému přehlcení byly webové stránky několika ukrajinských bankovních institucí stejně jako vládních úřadů nedostupné.

Přitom ani zdaleka nejde o první, respektive ojedinělou záležitost v takovém rozsahu. Deník dále dodává, že obdobné útoky byly použity ve válce v Gruzii v roce 2008 a při anexi Krymu Ruskem o osm let později.

Zdroj náhledové fotografie: Bermix Studio, Unsplash (ilustrační)

Total
9
Shares