Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous rozebírají Rusko jako puzzle, odstavili další životně důležité instituce

 • Anonymous mačkají ruský režim jako citron
 • Právě shodili systém, který slouží pro výběr mýtného

Anonymous v rámci operace Tango napadli několik významných státních internetových stránek a systémů. Podařilo se jim např. shodit platební systém, který Rusové využívají k výběru mýtného během jízdy autem po dálnici. „Rusko používá systém Platon k účtování mýta ve výši 1,90 rublu za kilometr pro nákladní auta nad 12 tun, zablokujme i tento zdroj příjmů!“ uvedli hackeři na Twitteru.


Nepřehlédněte: Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous. Stačí mobilní aplikace Viber


Hackeři útočí na další cíle

Dále Anonymous zveřejnili databázi společnosti Continent Expres. Únik obsahuje 400 GB dat. Pro ty, kteří nevědí, tak jde o největší ruskou cestovní agenturu. Za tímto kybernetickým útokem stojí experti ze známé skupiny Battalion 65 (NB65), která v minulosti shodila špionážní satelity Roskosmos.

K prolomení zabezpečení serverů vesmírné agentury přitom hackeři použili vir ruského zločineckého uskupení Wizard Spider. Konkrétně jim pomohl kus kódu nebezpečného ransomwaru Conti, který vydírá společnosti po celém světě a požaduje po nich atronomické výkupné.

Anonymous se s tím nepářou

Dokumenty Continent Expres zveřejnil server Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů.

V uplynulých hodinách došlo rovněž k útoku na ruský systém SCADA, který se používá pro vizualizaci a ovládání průmyslových technologií a automatizaci budov. Hackeři se zaměřili na změnu parametrů systému, který řídil dodávky plynu a když nad ním získali kontrolu, zablokovali k němu ruským administrátorům přístup.

Jsou na straně Ukrajiny

Uskupení Anonymous se již dříve otevřeně zapojilo do kybernetické války s Ruskem. Hackerům se už v uplynulých týdnech podařilo narušit web ruské státní televize Russia Today nebo vypnout internetové stránky Kremlu a ruské Dumy. Spustili také portál 1920.in, díky kterému je možné rozesílat zprávy ruským obyvatelům. Textovky mají za úkol pravdivě informovat o ruské cenzuře a válce na Ukrajině. Zatím bylo odesláno přes 70 milionů zpráv.

Kreml ovládá média

Mimochodem, v souvislosti s úspěchy Anonymous nesmíme zapomenout zmínit, že nedávno zveřejnili také více než 900 tisíc e-mailových zpráv mediální společnosti VGTRK. Jedná se o firmu, pod kterou patří například tisková agentura Sputnik či televizní kanál Rossiya 1. Dokumenty podle očekávání potvrdily podezření, že Rusko dlouhodobě a hlavně systematicky ovlivňuje politický obsah v médiích.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
21 komentářů
 1. Problém je v tom, že tak jako dnes “rozebírají” Rusko mohou v budoucnu “rozebrat” kterýkoliv jiný stát

  1. Vidím krásnou paralelu… Rusko (SSSR) za WW2 rozebralo Německo pro blaho celého světa, nyní celý svět ničí. Takto to může být i s Anonymus. Nám, malému plebsu, nezbývá než doufat, že odborníci na kyberbezpečnost pečlivě sledují a analyzují jejich činnost v zájmu získání lepší internetové bezpečnosti pro budoucnost.

  2. hlavně nevěřte co píšou ti samochválníci doporučuji izraelské stránky nebo nějaké arabské ti se na to koukají bez agitky ale asi mi to neuveřejní to víte cenzura

  3. V případě zemí, které sympatizují s Ruskem bych nebyl proti.

  4. To řeknětě putinovi jestli na to máte koule – neuděláte to takže je třeba být radikální!Vy jste fakt brzda!

 2. no jo takže co se vám nelíbí to nepouštíte co opravdová demokracie pouze jeden názor je správná

 3. o co jsou lepší anonymous od ruské invaze ,vyhrůžkami a diverzí nutí jiné firmy aby se vzdali svého byznysu , zajímavé že to samé nedělali když usa napadlo irák když nechtěli tančit jak usa piskalo ? invaze na ukrajinu a prosazování ” dobré vůle” pod natlakem anonymous je uplně to samé . A at se vám to líbí nebo ne muj nazor je že za valku na ukrajině bych vinil ukrajinskou vládu a jejich chování k ruským občanům žijícím po generace na ukrajine ,a vyvrcholením bylo nějaký ten rok před anexí Krymu ličování ruských obyvatel žijících na krymu ukrajinci ve 2014 roku ,to byla podle mě ta první ukrajinský facka rusku

  1. jseš normální no ne uďo to není normální jdu se vyzvracet a ty by jsi měl taky takový hlody bože a to je koleda!Nevím asi ti někdo nakadil do bot takový zpotky vybllejt to je asi postiženej mozek nebo co!Peskov lavrov a spol!Jdi jim políbit prdel kudno!

   1. ty jsi mi hlupáček jen v iráku je to více jak 500 000 mrtvých náctiletých a to pod záminkou mají chemické zbraně a ono nic

  2. 1. když vám někdo znásilní ženu a podřízne děti, tak by měl být jakýmkoli způsobem odhalen a potrestán
   2. dle Rusů: napadením křižníku začala světový válka. Lavrov: světová válka bude jaderná. Šojgu a Putin jeli zkontrolovat protiatomové kryty. Zaktivovali jaderné zbraně. Jaderná válka bude neslučitelná s lidstvem a civilizací.

  3. Když jim tak fandíš tak se odstěhuj do Ruska aspoň bude o jednoho blb. méně.

   1. Tak podle vás bylo na ukrajině vše ok, putin neměl co dělat tak šel na ně.. Ty holohlavé individua snažící se vymazat rusy, to je všechno putinova propaganda že. Popravdě, taky jsem ho odsuzoval. Teď už né že bych to schvaloval. Ale vůbec mi to nevadí, a vůbec by mi nevadilo kdyby šel udělat čistku i sem. Ta naše chamraď politická se může podezřele přetrhnout pro druhé. Kdoví co s nima maj společného. A to VY se stěhujjte na ukrajina a přestaňte nás tahat do války !

 4. At rusko rozeberou na kousicky a pak kldr a cinu at uz mame od tech bolseviku konecne klid jo a jeste u nas zemana, klause a burese kez by buh dal

 5. Oni za nějakou dobu zase napadnou jiné weby, jak se to bude hodit. Nevidím v tom žádný hrdinství. Jen využívají slabosti uživatele internetu atd. Snad jim časem dojde, kde je pravda.

 6. Když se zničí Rusko, zničí se světová rovnováha politická vojenská, ekonomická. Kdo nejvíce získá =USA. Už teď navýšila o 43% plyn, ropa a další.

 7. Ty kurvy uz mi v minulosti delali problemy kradli mi ucty prachy atd.zasrani hackeri

 8. Přesně tak a ne jinak.Mozna su blb,ale anonymous(zatím zjištěn člen ve Svecku, ČR, USA) celá evropa napomaha zlu(USA) na úkor dobra, z toho sem byl úplně překvapen a že všechny hlavy státu podlehly jen aby měli klid..Cekal sem podporu Ruska od některých zemi. Zemana sem si vážil,ale taky podlehl,aby měl klid.Nechapu.Takto otočit,omluvit sa a komediantovi dat naše nejvetsi oceneni…dávat jim miliardy. Proč??sak to nebyla nasa válka,ani nás problem.Ale poslouchat ukrajinské ,americké a anglické sracky vam stačilo na odsuzeni ruska.nikdo nezjistoval co je pravda,ale uverily vsichni.Protože UK patří a možná je nejzkorumpovanější stát na světě vedený USA s GB co mu trčí z prd..e protože myslela že EU nepotrebuje.Afganistan ste opustili,lidi co opravdu potrebovaly pomoc, jste nechaly vrazdit a nikdo nepomohl.USA jim ještě dobrovolně zanechala tolik nové vojenské techniky,že to není mozne..vysledek toho.. USA je vudce Afganistanu.Vsichni nesete vinu,všichni bečite jak lidi umírají,rus když zabije tak je to zločin,ale vy dodavate na UK zbrane na stejný účel, vraždit co nejvíc a snažit sa narvat vedle GB je v poradku.Davno by byla válka ukonce, ale propaganda USA vás těžce pohltila a vaše podpory na UK to jen prodluzuji,takže mnoho životů je na vašich bedrech. bojovat za UK mozu,ale bojovat za Rusko je zlocin,.nastesti my už tam jsme narvani díky vládě a urážkám pana Fialy na rusko, který si navíc dává ,bere zásluhy pana Babiše . místo pomoci občanům ČR,radši bude rvat peníze do Ukacek a dál špinit pana Babiše,který nas jako jeden z mála ,táhl z té prd..e a vytahoval.

 9. Ja myslím, že v Rusku je dosť špecialistov, aby dali počítačovým kriminálnikom po prstoch. Hajlovaniu na týchto stránkach neverím. V prípade ohrozenia národnej bezpečnosti majú pripravené prepnutie internetu len na ruské servery. Neviem či tak už urobili. Ďalší stupeň je internet úplne ruský. Nerobte zo seba chytrákov.

Comments are closed.