Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous. Stačí mobilní aplikace Viber

  • Anonymous spustili web pro boj s propagandou
  • Pokud chcete pomoci, stačí vám telefon a chvilka času

Hackeři z Anonymous se snaží prostřednictvím SMS zpráv, WhatsAppu a e-mailu informovat Rusy o tom, co se skutečně děje na Ukrajině. Teď se pochlubili, že do nabídky webu 1920.in, za kterým stojí polský tým squad303, přidali možnost posílat textovky přes sociální síť Viber.


Nepřehlédněte: Ochutnali vlastní medicínu: Anonymous odstavili Putinovy ​​špionážní satelity pomocí ruských hackerských nástrojů


Hackeři bombardují Rusy zprávami o dění na Ukrajině

Média v Rusku jsou pod přísným státním dohledem a mnoho Rusů tak ani neví, co se na Ukrajině ve skutečnosti děje. Právě kvůli tomu tým squad303, který je přidružený k hnutí Anonymous, vytvořil komunikační platformu 1920.in.

Zpočátku mohli lidé rozesílat ruským občanům pouze SMS. Později ale hackeři přidali e-mail, možnost vést klasický hovor a také WhatsApp. Nyní do nabídky doplnili i populární chatovací aplikaci Viber.

Prostřednictvím všech těchto komunikačních kanálů mohou lidé Rusům posílat předem předdefinované zprávy, které jsou přeloženy do ruštiny a v azbuce, anebo vlastní text. Záleží jen na jejich fantazii.

Anonymous jsou ve válce

„Téměř 150 milionů Rusů nezná pravdu o příčinách či průběhu války na Ukrajině. Situace je přiživována lžemi kremelské propagandy, v Rusku neexistují svobodná média a internet je cenzurován. Každý z nás může předat přímou zprávu obyvatelům této zotročené země,“ tvrdí Squad303 na své oficiálním Twitteru.

V jednom z novějších tweetu pak populární hackeři uvádí, že web 1920.in prochází neustálou úpravou a optimalizacemi, aby vydržel nápor dobrovolníků, protože lidé z celého světa už Rusům poslali stovky milionů zpráv.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares