Hackeři z Anonymous již získali přes dva miliony ruských e-mailů

Hackeři z Anonymous ničí Rusko přesnými kybernetickými útoky, zveřejnili již dva miliony e-mailů

  • Na internet unikly už dva miliony e-mailů ruských firem a institucí
  • Postarali se o to hackeři ze skupiny Anonymous, kteří podporují Ukrajinu

Hackerská skupina Anonymous, která se podílí na pomoci Ukrajině, uveřejnila od vyhlášení kybernetické války již více než dva miliony e-mailů ruských firem, organizací a institucí. A toto je jen začátek. Další nálož citlivých informací zveřejní v nejbližších dnech.


Nepřehlédněte: Průzkum ukázal, jak moc obyvatelé zemí EU umí používat počítač. Uhodnete, jak dopadli Češi?


Anonymous na správné straně

Uskupení Anonymous se na pomoci Ukrajině podílí téměř od začátku konfliktu. Nyní se hackeři pochlubili, že prostřednictvím platformy Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets) uveřejnili už více než dva miliony ruských e-mailových zpráv z různých státních institucí a firem. Víte, jaké útoky byly neničivější?

Velký kybernetický útok směřoval na ruského cenzora médií Roskomnadzor. Hackerům se podařilo získat 360 tisíc dokumentů a více než 800 GB dat. Útok nabídl běžným lidem pohled do toho, jak úřad funguje v praxi. Další z úspěšných operací, která byla na internetu oslavována, byl průnik do počítačové infrastruktury rozhlasové a televizní společnosti VGTRK, ze které si odnesli 870 GB dat.

Útok na oligarchy a úřad pro letectví

Anonymousvěnovali svou pozornost také systémům investiční společnosti Thozis Corp., za kterou stojí jeden z nejbohatších mužů Ruska a přítel Kremlu Zakhar Smushkin. Podařilo se jim zmocnit šesti gigabajtů dat, které nabídly více než 5 500 e-mailových zpráv. Ty odkryly, jak se v Rusku dělá byznys ve velkém.

Připomeňme ovládnutí serverů průmyslových společností Petrofort, Forest a Aerogas, kterým Anonymous dohromady ukradli více než 437 500 firemních e-mailů. Skvělým úspěchem skončil i útok na ruský úřad pro civilní letectví Rosaviatsia. Z jeho serverů však hackeři žádná data neodnesli, rovnou je totiž smazali a zaměstnanci podniku se museli vrátit k tužce a papíru.

Maska Guy Fawkese straší Rusko

Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Mohammad Hoseini Rad / Unsplash

Total
0
Shares