Xiaomi MIUI 13

Žhavte telefony! Xiaomi v Česku rozesílá MIUI 13 a Android 12 na tento skvělý telefon

  • MIUI 13 přináší velké množství vylepšení a nových funkcí
  • Aktualizaci již dostal i populární Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi nepolevuje v aktualizacích svých smartphonů a stále na ně posílá operační systém Android 12 s nejnovější uživatelskou nadstavbou MIUI 13. Teď přišla řada na model, který se v Česku prodává jako housky na krámě. O jaký telefon jde?


Nepřehlédněte: Netflix přitvrdí i v Česku. Došlápne si na sdílení účtů


Blýská se na lepší časy?

Xiaomi bychom za laxnější přístup mohli zcela oprávněně kritizovat do aleluja, ale pravdou je, že se firma posledních měsících začala snažit. Nejenže zrychlila tempo, ale souběžně s evropskou premiérou řady Xiaomi 12 oznámila, že nové telefony obdrží tři roky velkých aktualizací Androidu a čtyři roky bezpečnostních záplat.

Aktuálním hitem mezi uživateli je nadstavba MIUI 13 s operačním systémem Android 12. Během posledních několika týdnů aktualizace dorazila hned na několik smartphonů. Nyní se důležitého updatu dočkal i smartphone, který se v Česku a na Slovensku těší obrovské popularitě. Hovoříme tu o modelu Xiaomi 11 Lite 5G NE, kdybyste to chtěli vědět.

Tento populární telefon od Xiaomi dostává v Česku nadstavbu MIUI 13
Tento populární telefon od Xiaomi dostává v Česku nadstavbu MIUI 13. Zdroj: FONETECH.CZ

Co MIUI 13 přináší?

Klíčová aktualizace už dorazila i na náš redakční model. Firmware měl označení 13.0.2.0SKOMIXM a velikost 3,2 gigabajtu, proto jsme jej stahovali prostřednictvím Wi-Fi připojení.  Na co se můžete těšit? MIUI 13 přináší optimalizace a lepší plynulost nejen systémových aplikací, ale také aplikací třetích stran. Během multitaskingu můžete nově sledovat video v plovoucím okně a k tomu snadno vyvolat klávesnici a odepsat na e-mail či zprávu kamaráda ze sociálních sítí. Neméně důležitá je i funkce pro lepší výdrž baterie.

Jakou má výbavu?

Xiaomi 11 Lite 5G NE může být ideální volbou pro každého, kdo hledá po technické stránce kvalitní přístroj za rozumnou cenu. Dostatečný výkon telefonu pro pracovní úkoly i hraní her zajišťuje osmijádrový Snapdragon 778 s podporou 5G sítí. Veškeré technologie včetně 4 250mAh baterie s rychlým 33W nabíjením se přitom podařilo vtěsnat do ultratenkého a lehkého těla. Na tloušťku má telefon maximálně 6,81 mm, hmotnost je skromných 158 gramů.

Hlavní fotoaparát je 64Mpx, druhý 8Mpx širokoúhlý objektiv slouží pro focení skupinek a telemakro s rozlišením 5 Mpx dokáže zachytit detaily kouzelného makrosvěta. Na přední straně Xiaomi 11 Lite 5G NE najdete kvalitní 6,55palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a rychlou 90Hz obnovovací frekvencí.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Na MI 11 Lite 5G NE mám tuto aktualizaci už více jak tři týdny….omg…..

Comments are closed.