Netflix

Netflix přitvrdí i v Česku. Došlápne si na sdílení účtů

 • Netflix patří k populárním službám
 • Streamovací gigant si posvítí na uživatele
 • Vůbec se mu nelíbí sdílení účtů

Netflix stabilně patří mezi nejpopulárnější streamovací služby planety. Jeho videotéka je rozmanitá a v posledních letech americký gigant čím dál tím víc sází zejména na vlastní obsah. Dlužno dodat, že místy se mu to i vyplácí, protože má pod palcem několik celosvětových hitů; ať už jde o seriály, filmy nebo dokumentární tvorbu.

Sdílení účtů? Ne, ne, ne

Pokud platformu sami používáte, pak víte, že máte k dispozici několik balíčků, díky nimž jde pod jeden účet připojit vícero zařízení. A také, a to je právě pomyslný kámen úrazu, že spousta zákazníků sdílí svůj přístup s dalšími osobami (rodina, známí apod.). Důvod je zřejmý: podělit si rovnoměrně náklady.

Vezměte si třeba Netflix Premium: balíček stojí 319 Kč, můžete ho mít až na čtyřech zařízeních, takže když jej v rámci svého účtu sdílíte se třemi dalšími, vyjde vás na cca 80 Kč. To dokonale vykresluje přísloví vlk se nažral a koza zůstala celá.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Netflix
ilustrační (Zdroj: Alexander Shatov, Unsplash)

Jenže s tím má Netflix dlouhodobě problém. Nelíbí se mu fakt, že se s jeho službou takhle kupčí. Argumentuje tím, že připojení k platformě by měla zůstat v rámci jedné domácnosti a tečka. Pakliže má někdo z blízkých zájem, má si službu jednoduše zakoupit. Akcentuje zejména na kvalitnější obsah, který je podmíněn příjmy, jež jsou díky tomuto fištrónskému přístupu zákazníků menší.

Netflix chce, ať hrajete fér

Má pravdu? Z pohledu vlastní politiky nepochybně, ale platí stejný metr i z uživatelské perspektivy? Jasně, že ne! Nicméně, Netflix chce situaci řešit. Údajně už má k dispozici metriku, díky které ví, kdy dochází k logování k jednomu účtu z různých míst.

Jak informuje na svých stránkách, ve hře jsou zatím dvě varianty: a) jeden až dva extra uživatelé navíc v rámci férového příplatku, b) tvrdý postih. V tuto chvíli však není jasné, jak chce  v případě pokračujícího sdílení své zákazníky trestat.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
24 komentářů
 1. Zkusit to můžou, ale za 80 Kč neřeším, že si to i x měsíců ani nezapnu, ale pokud bych nebyl ve sdíleném účtu, tak si to prostě vypnu. Ti uživatele sdílených účtůse svým způsobem drží v šachu, protože nikdo to nechce zrušit jako první a “zradit” ty ostatní.

 2. No, řeknu to asi takhle. Pár příbuzných je navázaných na můj účet, takže platím vyšší tarif (pro více účtů). Pokud tuto možnost zruší, prostě ty lidi odpojím a vím naprosto jistě, že oni si sami Netflix nezřídí (jinými slovy dívají se občas jen protože tu možnost díky mě mají). Já si zároveň snížím tarif. Výsledek? Mínus pár dolarů pro Netflix. Nemyslím si, že ve chvíli kdy lidé mají sdílené účty (a platí třeba kolem těch 80Kč) budou ochotní si sami zřídit účet a platit plnou cenu. Podle mě je to výběr mezi platím málo a sdílím / stahuji nelegálně.

 3. Existuje hneď niekoľko perfektných streamovacích služieb za menej peňazí. Neverím preto že ak Netflix zruší zdieľanie, že mu zrazu pribudnú státisíce nových užívateľov. Nepribudnú. Alebo nebudú mať Netflix vôbec alebo prejdu ku konkurencii. Ja mám super službu s tisícami filmov, aj tých najnovších a to pod 2 eurá na mesiac. Za netflix by som nedal 12 eur ani keby ma na kolenách prosili.

  1. A jakou službu za 2 éčka používáte ? Jestli to není tajné.

  2. Tak jako když budu mít účet u netflixu mit možnost ho sledovat až na 4 zařízeních tak se to budu snažit využít tak jako tak trochu jim nedošlo že člověk může být všude možně na různých místech to vedení netflixu asi nedošlo a oni by chtěli trestat hm tak to si počkám a se spíš dočkám odchodu velkého počtu zákazníků

 4. Já sdílím s rodinou poplatek pro 4, sdílíme to pouze 3, jeden se dívá jednou za týden, druhý jednou za měsíc a já jednou za dva nebo tři měsíce. Pokud se to Netflixu nebude líbit, tak to celé odhlásím.

 5. On už jim HBO Max ukáže co si může a nemůže Netflix dovolit 🙂 Můžou být rádi,že ten jejich odpad někdo sleduje. Nebýt tam produkce mimo Netflix tak dávno zavřeli krám.

 6. Stejně jsem přemýšlela, že to zruším. Zase tak úžesní nejsou

 7. Na co mi teda jsou tam ty profily? Když nechtějí ať se účet sdílí na zařízeních tak tam nechám jeden základní profil respektive rovnou otevřu Netflix a nazdar já takhle mám 4 profily pro 4 lidi každý má svůj profil na svém zařízení pod jedním účtem tohle prostě nedává smysl

  1. Absolutně. Mám to stejně. Já koukám na mým noťasu a mamina na druhý. Od toho sem zaplatil dvě zařízení a dva účty.

 8. Upřímně si platím netflix kvůli 4k, pakliže nechtějí aby se to sdílelo tak ať sníží cenu, je na nich jestli mám filmy a seriály pirátit nebo aby z toho aspoň něco měli 🙂

 9. O placení netflixu se nedělim, ale službu sdílím s rodiči a tchyni s tchanem když už mám tak ať z toho mají i ostatní – pokud nebudou sdílet s nimi končím už takhle netflix zapínám jenom protoze ho platím a dlooohu hledám na co koukat

 10. Vsak jo, kvalita je silna komprese pro 4K to neni skutecna kvalita ani zdaleka. Za ty prachy, to je jedine fakt pro divaka, co prijde z prace a den co den to kouka 😀

 11. A co mám teda dělat, když mám 2 bydliště a koukám na 2 různých IP adresách?

  1. Jenže se potom nemůžete dívat současně na obou adresách. Tedy pokud zjistí, že se současně někdo dívá ze dvou různých adres pravidelně, je tedy zřejmé, že sdílí účet a může dostat do budoucna BAN.

   1. Nějak sem pořád mimo. Nechápu v čem je ten problém. Já platím 250+ish kč měsíčně a mám v tom dva účty pro mě a pro mamku aby sme mohli koukat já na něco co mě zajíma a ona na něco co se jí líbí. Tak teď nějak nechápu proč by měli něco banovat když dají možnost používat dva placené účty tak nevídím důvod proč by měl bejt někde problém. Zaplacený to je takže absolutně nemají mít s čím problém.

 12. Netflix nemám a ani mi nechybí. Stačí, když si o “filmech” povídají lidi v práci…hned vím, že jsem o nic nepřišela.

 13. za posledních 30 let se toho moc změnilo v životě nás – konzumentů !!! zlaté časy zdarma končí a pokud se najdou blázni co musí mít za každou cenu vše — jsou to hlupáci !!!Já osobně mám svůj postup — musím povinně platit rozhlas a TV , ovšem TV nesleduji a už vůbec ČT platím tedy nuceně a neužívám , jako další zlodějina – moderní druh výpalného – ZAPLAŤ A MY TI NEBUDEME CPÁT REKLAMU , DOBROVOLNĚ – NUCENNĚ — UŽÍVÁTE COOKIES – MUSÍTE – NEMÁTE JINOU MOŽNOST – KDYŽ NESOUHLASÍTE – NEBUDETE NIC VIDĚT JELIKOŽ JE PROTEKTORÁTNÍ ČLÁBEK PŘES CELOU OBRAZOVKU BEZ ŠANCE NESOUHLASU —FAŠISMUS A PROTEKTORÁT – NIKOHO NEZAJÍMÁ ŽE SI PLATÍM INTERNET , KTERÝ BY MI TUTO SLUŽBU MĚL DODÁVAT A NE PLATIT DVAKRÁT- ŘEŠÍM TO TAK ŽE TO VIDĚT NEMUSÍM A AŽ DOJDEME DO STÁDIA ŽE UŽ NIC NEBUDE KOUKATELNÉ — JEDNODUŠE ZRUŠÍM INTERNET , ZRUŠÍM PŘÍJEM TV , ZRUŠÍM POPLATEK TV – HLAVNĚ ČTV — 21 STOLETÍ – STOLETÍ PROTEKTORÁTNÍHO FAŠISMU A PRODEJ ODPUSTKŮ — HNUSNÁ DOBA —DIAMANTOVÍ KOMUNISTÉ — VRAŤTE SE ZPĚT — NEBUDE CORONA , NEBUDE VÁLKA , NEBUDE NWO , NEBUDE FAŠISTA FIALA ANI BABIŠ , NEBUDE FAŠISMUS !!!!!

 14. To jsem zvědav jak se to dotkne konkrétně mě, když chtějí kontrolovat účty na úrovni místa přístupu. Já jsem doslova denně v jiném státě. To budu kvůli tomu muset platit příplatek za sdílení?

 15. Bylo by fajn kdyby začal být pro lidi méně zajímavý a díky tomu by jim klesl zisk. Ona i politika na konci světa, to prodáme za míň protože lepší než nic a zbytek světa si připlatí je taky ,,fér´´.Já si rozhodně nebudu pořizovat netflix jen pro sebe, chtěl jsem 4k ale pro 1,to nešlo. No nevadí v tomto roce ani jsem ho ani nezaplul. Ono tam toho zas není tolik k vidění. S HBO to mám podobně, když se do toho začnou moc srát tak můžou jít.

Comments are closed.