Ukrajina zlikvidovala pět trollích farem

Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX

  • Vyřadili jsme stránky FSB, hlásí hackeři z Anonymous
  • Odstavit se jim podařilo i další weby spojené s ruským režimem

Počítačoví piráti hlásící se ke skupině Anonymous vyřadili z provozu webové stránky ruských státních institucí včetně stránek moskevské burzy a tajné služby FSB. Útok je podle nich odvetou za ruskou invazi na Ukrajinu.


Nepřehlédněte: Anonymous spustili speciální web. Pošlete Rusům zprávu, aby veděli, co se opravdu děje na Ukrajině


Stránky nefungují

Hackeři napadli weby dnes odpoledne a vyřadili je pomocí tradičně používané metody zvané DDoS, kdy jsou servery vystaveny masivnímu náporu požadavků, které je zahltí a následně zcela ochromí. Útok cílí na stránky hlavního města Ruska Moskvy, tajné služby FSB, moskevské burzy MOEX, analytického centra vlády Ruské federace a Ministerstva sportu Ruské federace. V době psaní článku jsou weby stále nedostupné a je otázkou, jak dlouho ještě útoky potrvají a kdy se stránky ruským informatikům znovu podaří obnovit.

Budeme útočit pravidelně, slibují Anonymous

Hnutí Anonymous vyhlásilo válku ruskému režimu krátce po invazi Ruska na Ukrajinu prostřednictvím videa na sociální službě Twitter. „Celá skupina Anonymous je oficiálně v kybernetické válce proti ruské vládě,“ řekl zkresleným hlasem a v masce Guye Fawkese jeden z hackerů.

Několik strategických ruských cílů vyřadili hackeři z provozu už během předchozích dní. Napadli třeba weby Kremlu, ruské vlády a weby ruského ministerstva obrany. Útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service) odstavily opakovaně z provozu také webové stránky stanice RT, dříve známé jako Russia Today.

Total
12
Shares