Xiaomi 12S

Nejlepší Xiaomi vám vydrží déle, telefon dostane tři velké aktualizace Androidu

  • Xiaomi jde s dobou a zlepšuje softwarovou podporu
  • Následuje iniciativu konkurenčního Samsungu

Na poli aktualizací androidích smartphonů se začíná blýskat na lepší časy. Velkou radost z toho budou mít i majitelé chytrých telefonů Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro, které se v tuzemských obchodech brzy začnou prodávat.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Xiaomi jde do sebe

V rámci představení špičkových modelů řady Xiaomi 12 si čínský výrobce připravil i jedno příjemné překvapení. Není to ovšem překvapení v podobě nějakého dalšího skvělého produktu, ale příjemná novinka z oblasti uživatelské podpory. Xiaomi totiž oficiálně potvrdilo, že u svých nových top smartphonů nabídne uživatelům tři roky aktualizací operačního systému Android a čtyři roky bezpečnostních aktualizací.

Krok Xiaomi je trochu nečekaný, ale v zásadě potvrzuje trend posledních měsíců. Samsung už naštěstí není jediný a větší podporu aktualizací u širšího portfolia telefonů pomalu přinášejí i další výrobci. A to i ti, u kterých bychom to možná vůbec nečekali.

Xiaomi 12 jde do Evropy. Češi, prohnou se vám peněženky!

Na Apple se zatím nikdo nechytá

Pro příznivce značky Xiaomi je dnešní oznámení skvělá zpráva. Po letech nejistot a pomalých aktualizací konečně nastává chvíle, kdy smartphony tohoto výrobce budou mít software aktuální a také aktuálně zabezpečený po dostatečnou dlouhou dobu od koupi. Nejdále s aktualizacemi chytrých mobilů je nicméně stále americký Apple, který u svých iPhonů nabízí šest nových generací sytému  – např. model iPhone 6s začínal na iOS 9 a dnes běží na iOS 15.4.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Nazýval bych věci pravým jménem:
    Xiaomi prodlužuje podporu, rozhodně nezlepšuje…

Comments are closed.