Xiaomi 12

Xiaomi 12 jde do Evropy. Češi, prohnou se vám peněženky!

  • Xiaomi 12, 12 Pro a 12X jsou tu
  • Telefony si odbyly evropskou premiéru
  • Ceny? Docela sebevědomé

Xiaomi těsně před koncem loňského roku oficiálně odhalilo smartphony Xiaomi 12 a 12 Pro. Ty až doposud prodávalo pouze na domácím čínském trhu a na Evropu, potažmo český trh se tak nějak zapomnělo. Tedy až doposud. Evropské představení je oficiálně  venku, takže máme i přehled o tom, kolik budou novinky stát


Nepřehlédněte: iPhone 14 čekají „radikální“ změny. Apple bude šibovat i s procesory


Špičkové i drahé zároveň?

Trojice telefonů láká na perfektní specifikace i výbavu. Zatímco umírněnější lite verze sází na pomalejší, přesto prověřený procesor Snapdragon 870 nebo 67W nabíjení, zbylé dva představují vrchol šperkařské vyšší dívčí „by China“, tj. nechybí skvělý rychlý AMOLED displej, prvotřídní fotoaparáty i konektivita nebo raketové 120W nabíjení.

Xiaomi 12
ilustrační (zdroj: Xiaomi)

Xiaomi 12 cena a dostupnost

Smartphony řady Xiaomi 12 budou zkraje dubna v Česku k mání v šedé, modré nebo fialové barvě. K dispozici bude několik paměťových konfigurací. V tento okamžik jsou k dispozici pouze evropské ceny (české na konci března) pro základní varianty:

  • Xiaomi 12X (8 + 128 GB) – 699 eur
  • Xiaomi 12 (8 + 128 GB) – 799 eur
  • Xiaomi 12 Pro (8 + 256 GB) – 999 eur

To znamená, že při aktuálním přepočtu vyjde odlehčená verze na 17 500 Kč, Xiaomi 12 na přibližně 20 tisíc korun a vrcholný Pro na 25 000 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
0
Shares
3 komentářů
    1. Přesně tak po těch zkušenostech kdo si koupí Xiaomi je blázen .

  1. Síla už půl roku mě nejede otisk prstu, update se stahoval tři dny na několik pokusů, nakonec se nestáhl a dokonce možnost na týden zmizela, teď se objevila, tak uvidím ale znova si tuhle značku už nekoupím, mám mi 11 lite.. nechápu co mají za problém.

Comments are closed.