iPhone 14

iPhone 14 čekají „radikální“ změny. Apple bude šibovat i s procesory

  • iPhone 14 se představí na podzim
  • Očekává se několik změn
  • Některé z nich budí rozpaky

iPhone 14 už vydatně rezonuje napříč širokým spektrem uživatelů, a je úplně jedno, jestli jde o jablečné fanoušky nebo zaryté odpůrce. Že do premiéry zbývá tři čtvrtě roku, nevadí. Očekává se několik změn, novinky asi podraží, přesto prý Apple letos šlápne mnohem více na plyn.

iPhone 14 lepší i horší

Že si to protiřečí? Nevadí. Najdou se i tací, kteří vám řeknou, že letos kalifornský brand nenechý kámen na kameni: kritizovaný výřez nahradí totálně bezrámečkový displej s drobným průstřelem ve tvaru pilulky uprostřed, k Face ID možná přibude Touch ID a ve hře je i nový periskopový objektiv.


Nepřehlédněte: iPhone už odemknete i s nasazenou rouškou. Apple s aktualizací ale zbytečně váhal


iPhone 13 Pro a fotoaparát
ilustrační (Zdroj: Storres Jay Rmx, Unsplash)

Samo sebou, že nebude chybět ani ultra rychlý 120Hz ProMotion displej spolu s dalšími vychytávkami, jimiž bude chtít Američan strhnout potenciální zájemce na svou stranu. A aby toho nebylo málo, začínají se hojně objevovat spekulace, že iPhone 14 Pro a 14 Pro Max budou oproti klasickým variantám výrazně jiné.

Není iPhone jako iPhone

Základ dostane obrazovku s notoricky známým notchem zatímco sourozenci s přídomkem Pro budou bez něj. Respektive, výřez nahradí dvojitý průstřel ve tvaru pilulky pro přední kamerku a čtečku Face ID.

Další změnou bude nestejný výkon. Diverzifikace se údajně nevyhne ani procesorům, tj. iPhone 14 Pro a 14 Pro Plus poběží na novém čipsetu Apple A16 Bionic (4nm litografie, paměti LPDDR 5), zbytek na Apple 15 Bionic s RAM LPDDR 4.

Zdroj náhledové fotografie: Thought Catalog / Unsplash

Total
4
Shares