Xiaomi 12

Xiaomi 12 už brzy v Česku. Bude překvapivě dražší, než špičkový Samsung Galaxy S22

  • S předstihem známe evropské ceny Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro
  • Telefony budou dražší než konkurenční Galaxy S22 a Galaxy S22+

Xiaomi těsně před koncem loňského roku oficiálně odhalilo smartphony Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Oba zatím prodává pouze na čínském trh, na globální dostupnost si ještě několik týdnů počkáme. Na co však už čekat nemusíme, tak to jsou oficiální doporučené ceny. S předstihem víme, kolik za oba telefony v Evropě zaplatíme.


Nepřehlédněte: Student sleduje polohu letadel Vladimira Putina a ruských oligarchů. Zveřejňuje ji na Twitteru


Xiaomi má dva špičkové mobily

Jak už to bývá zvykem, společnost Xiaomi odhalila své špičkové smartphony nejprve pro domácí čínský trh. Podle na sobě několika nezávislých zdrojů se však Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro už brzy dočkáme také v Evropě. K oficiální evropské premiéře má dojít ještě v březnu.

Telefony nesou všechny známky vlajkových lodí: mají špičkový procesor, perfektní AMOLED displeje, prvotřídní fotoaparáty a podporují extrémně rychlé nabíjení baterie. Podpora 5G je samozřejmostí. Předpokládáme, že se na český trh dostane jak Xiaomi 12, tak Pro varianta.

Dražší než konkurenční Galaxy S22

Díky novému úniku s předstihem známe doporučené ceny obou smartphonů. Na rozdíl od předchozí zprávy máme nyní k dispozici konkrétní částky. Xiaomi 12 se má prodávat od 899 eur (23 200 Kč), zatímco Xiaomi 12 Pro bude začínat na částce 1 099 eur (28 300 Kč). Za lépe vybavené verze si zákazníci pochopitelně připlatí.

Není bez zajímavosti, že Xiaomi 12 v základní verzi je o 50 eur dražší než konkurenční Samsung Galaxy S22, zatímco Xiaomi 12 Pro je o 50 eur dražší než Galaxy S22+ . Uvidíme, jestli se tato cenová politika Xiaomi vyplatí, nebo bude muset firma zlevnit, aby uspokojila své neskromné prodejní ambice.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
0
Shares