Letadlo

Student sleduje polohu letadel Vladimira Putina a ruských oligarchů. Zveřejňuje ji na Twitteru

  • Teenager trasuje Putinovo letadlo a pravidelně jeho polohu zveřejňuje na Twitteru
  • Sleduje také flotilu majitele klubu Chelsea Abramoviče a dalších ruských podnikatelů

Devatenáctiletý vysokoškolák Jack Sweeney je známý tím, že na Twitteru zveřejňuje polohu soukromého letadla šéfa Space X a Tesla Elona Muska. Po Ruské invazi na Ukrajinu se do jeho hledáčku dostal také Vladimír Putin a desítky ruských oligarchů.


Nepřehlédněte: Xiaomi CyberDog! Natočili jsme hi-tech robopsa v akci, podívejte se!


Nejdřív Musk, teď i Putin a nejbohatší Rus

Sweeney si získal popularitu na sociálních sítích ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že neustále sleduje letouny bohatých a známých lidí, včetně Elona Muska, spoluzakladatele Microsoftu Gatese či šéfa Amazonu Jeffa Bezose. Nyní se tomuto mladíkovi dostává pozornosti médií, protože sleduje letadlo Vladimira Putina a nejvýznamnějších ruských podnikatelů.

V rozhovoru pro deník Wall Street Journal Sweeney prozradil, že se na něj obrátili zástupce Twitterverse, jestli by nemohl sledoval pohyb Putinova letadla. Jejich žádosti vyhověl a po ruské invazi na Ukrajinu na Twitteru vytvořil automatizované účty @Putinjet a @RUOligarchJets.

Jeho nedávno vytvoření roboti využívají data z letadlových transpondérů. Pro ty, kteří to nevědí, tato veřejně dostupná data zahrnují zeměpisnou délku, šířku a nadmořskou výšku. Na základě těchto údajů pak speciální algoritmus, který Sweeney naprogramoval v roce 2020, určí velmi přesnou polohu letadla.

Jejich letadla jsou naprosto šílená

Twiterový účet Russian Oligarch Jets (@RUOligarchJets) má v době psaní tohoto článku 324,6 tisíc sledujících. Robot, který sleduje letadla používaná Putinem, pak sleduje více než 77 tisíc lidí. „Nemyslím si, že Putin teď někdy opustí zemi,“ řekl Sweeney v rozhovoru pro Bloomberg a dodal, že byl šokován velikostí letadel vlastněných ruskými oligarchy. „Jsou naprosto šílená.“

Trasuje i majitele fotbalového klubu Chelsea

Americký vysokoškolák mimo jiné sleduje i flotilu letadel, kterou vlastní oligarcha Roman Abramovič. Ten je bývalým guvernérem Čukotky a v současné době vlastní populární anglický fotbalový klub Chelsea. Sweeneyho roboti trasují také letadlo šéfa Novateku Leonida Mikhelsona. Novatek je druhým největším ruským producentem zemního plynu. A pilní automatizovaní boti nenechávají v klidnu ani obchodníka Ališera Usmanova, který je považován za nejbohatšího muže Ruska.

Musk se na něj naštval a zablokoval ho

Ve sledování má Sweeney nadále také účet Elona Muska. Ten už ho dříve požádal, aby účet sledující jeho letadlo zrušil. „Můžete to odstranit? Je to bezpečnostní riziko,“ napsal Musk Sweeneymu a nabídl mu 5 000 dolarů, když robota zruší. Mladík odmítl a přišel s protinabídkou – 50 000 dolarů nebo smazání účtu výměnou za stáž v Tesle. Na to americký miliardář reagoval tak, že mladíka na Twitteru zablokoval.

Zdroj náhledové fotografie: Yuri G. / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ještě by bylo dobré, aby sledoval pohyb našich přisluhovačů KGB= STB – Babiše, Zemana a dalších z SPD a strany KSČM, která má stejné praktiky jako Putin z mnoha let zažité. Pokud se chce Evropa dostat dál, hlavně ta východní, musí se těchto lidí zbavit! Bohužel dle některých stupidních příspěvků od posluhovačů těchto osob to ještě bude dlouhou dobu trvat!

Comments are closed.