Xiaomi Mi 11 získává MIUI 13

Xiaomi má problém! Aktualizace MIUI 13 umrtvuje některé telefony

 • Aktualizace umrtvuje některé telefony Xiaomi
 • Po instalaci MIUI 13 je nelze zapnout

Pozor na nejnovější aktualizaci pro chytré telefony Xiaomi. Operační systém Android 12 s uživatelskou nadstavbou MIUI 13 může udělat mobilní telefon nepoužitelným. Zatím není k dispozici žádné oficiální prohlášení.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli ruský ropný gigant Rosněfť. Mají 20 TB dat, zaměstancům vymazali iPhony


Na vině je problematická aktualizace

Někteří uživatelé smartphonů Xiaomi, kteří provedli aktualizaci na uživatelskou nadstavbu MIUI 13, si stěžují na jejich následnou nepoužitelnost. Nářky lidí se v internetových diskusích množí každou minutu. Těch, kteří si se svým Xiaomi nemohou zavolat ani poslat textovou zprávu, tak asi nebude zrovna málo. Problém postihuje telefony Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11 Ultra a Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Stane se to, že po instalaci uživatelského prostředí MIUI 13 prostě umřou.

Polepší se Xiaomi?

Pokud jde o zavádění nových verzí operačního systému Android a nadstavby MIUI, Xiaomi si za posledních několik let vysloužilo reputaci problémového výrobce. Distribuce nového firmwaru firmě trvá celou věčnost a mnohdy se jí nevyhýbají ani problémy, které mají pro uživatele katastrofální následky. Technická příčina nejnovějšího problému je prozatím neznámá, ale k umrtvení telefonů dojde poté, co proběhne instalace MIUI 13 prostřednictvím aplikace Updater, která je ke stažení v Google Play.

Spekuluje se, jestli problémy náhodou nepostihují pouze uživatele, kteří jsou zaregistrovaní do testovacího programu Mi Pilot. Tím, že do něj vstoupili, vlastně souhlasili, že k takovým situacím může dojít. Z Xiaomi by to pak velkou část viny sňalo. Na druhou stranu je to ale právě lhostejnost tohoto výrobce, která uživatele, kteří ve svém telefonu chtějí mít nejnovější dostupný software, nutí účastnit se různých beta testů.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
2
Shares
12 komentářů
 1. Dobrý večer mám Xiaomi 11T po aktualizaci na mium 13 jsem musela dát několikrát do továrního nastavení a stejně nefunz tak jak dřív baterie se rychleji vybíjí a celkově se třeba sekne během hovoru a skáče obrazovka vždy jsem měla skvělou zkušenost s Xiaomi ale myslím si že se snaží hodně rychle vytvářet aktualizace a ty mají chyby už to kazí tímhle vždy to byli skvěle nadupane telefony za málo peněz ale teď si myslím že 13 tisíc aby se mi telefon sekal je moc

  1. Mi 11 lite 5G funguje skvěle. Zdá se,že je snad i rychlejší a nebere tolik energie z baterie. Prostě vydrží déle nabitý i pres zatížení aplikacemi. Za mě 👍

 2. Mám Mi 11 Lite 5G a funguje velmi dobře… Plynulost se ještě trošku zvedla a objevil jsem jen jeden bug v ovládacím centru (občas je úplně průhledné, třeba teď)…

 3. Mi 11 256GB, dva kousky bez problémů a bez nutnosti továrního nastavení

 4. Tak u mě se po aktualizaci objevil problém s tím, že občas nejde klávesnice a telefon zamrzne. Musím následně restartovat. Je to od té doby co jsem provedl zmíněnou aktualizaci.

 5. Doporučuji stránku miuios.cz kde vytváří “vlastní” upravenou verzi firmwaru, jsou tam lidi co rádi pomůžou a poradí

 6. Po aktualizaci trvá plné nabití víc jak 9 hodin. Vždycky přes noc nabíjím, no teď nestačí, tak dlouho nikdy nespím. Veliké zklamání!

 7. Po aktualizaci se mi vybijí baterie bleskovou rychlostí. Před tím to bylo v pohodě.

Comments are closed.