Xiaomi 12 Lite

Xiaomi chystá ještě jeden skvělý telefon. Dorazí co nevidět

  • Xiaomi 12 je nová vlajková řada
  • Vypadá to, že dostane přírůstek
  • Další skvělá novinka je na cestě

Xiaomi 12, nová high-end řada telefonů, si úspěšně odbyla čínskou premiéru v samotném závěru loňského roku. Předmětem povedeného eventu se stal trojlístek složený ze základní a Pro varianty a nepatrně odlehčeného smartphonu 12X.

A jak se zdá, celkový výčet není ani zdaleka konečný. Jednak se čím dál častěji skloňuje 12 Ultra, jehož první zkušební várka putuje do výroby a pak je tu ještě jeden, jenž by měl představovat skvělý průsečík slušné výbavy a rozumně nastavené ceny.

Další Xiaomi žiletka?

Jak nově informuje Gizchina, mělo by jít o model Xiaomi 12 Lite, který bude nepřímo navazovat na předchozí Mi 11 Lite a 11 Lite 5G NE. Z toho v podstatě plynou tři věci: a) relativně nízká hmotnost, b) teňoučké tělo, c) supr cenovka. Navíc, další dobrou zprávou je skutečnost, že telefon už obdržel i EEC certifikaci, tudíž je jeho příchod v nejbližších týdnech hotovou záležitostí.


Nepřehlédněte: Xiaomi chystá nekompromisní herní telefon. To musíte vidět!


Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi 11 Lite 5G NE, ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Skvěla cena i výbava

Šušká se, že novinka by měla i s daní stát kolem šesti tisíc. Ve hře je 120Hz 6,55″ Full HD+ AMOLED displej s rozlišením 2 400 × 1080 pixelů, procesor Snapdragon 778G doplněný o min. 8 GB RAM a 128/256 GB paměti.

Dočkat bychom se také měli solidní baterie (4 500 mAh vs. 66 W), nebude chybět 5G plus veškeré moderní funkce. Stran fotoaparátů se na zádech objeví nejspíš tři v sestavě 64 + 8 + 5 Mpx (primární + širokáč + makro).

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash

Total
5
Shares
1 komentář
  1. Rovnou si počkám na 6G… A Snapdragon je zbytečně drahý luxus… Parametry fotakuy taktéž neznámé čili druhá liga, takže tyhle očesávky nee !

Comments are closed.