Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra jde do výroby. Dostane fotoaparát, který nemá obdoby

  • Xiaomi 12 Ultra nakonec bude
  • Čínský podnik představí ultimátní telefon
  • Nabídne brutální výkon i fotoaparát

Xiaomi v závěru loňského roku nelenilo a představilo vlajkovou řadu. Ta opět lákala na mezigenerační skok, který měl na svědomí vysokooktanový křemík spolu s rychlým nabíjením, skvělou výbavou a vynikající kamerou. Přesto není celkový výčet telefonů stále konečný.

Xiaomi 12 Ultra

Jak totiž už možná tušíte, novou sérii tvoří tři modely: Xiaomi 12, 12 Pro a odlehčený 12X. Jenže, v chystání je ještě jeden. Půjde o vrcholnou verzi, jež do vínku dostane prvotřídní foťák.


Nepřehlédněte: Xiaomi má problém. Další čeští uživatelé potvrzují výbuch telefonu


Už dříve prolátlo na veřejnost, že Xiaomi 12 Ultra poběží na osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a bude mít velký Quad HD+ OLED displej s technologií LTPO 2.0. Ten bude nejen vysoce ultra-úsporný, ale zároveň doslova bleskový. Navíc by měl být po obvodu zaoblený, což zpříjemní ovládání gesty a také pořádně naštve fanoušky krycích skel.

Skvělý Leica fotoaparát

Až doposud šlo o výbavu víceméně shodnou s již představenými sourozenci. Takže proč je kolem tohoto telefonu takový povyk? Samozřejmě, že kvůli fotoaparátům. V obřím modulu na zádech by se totiž měla nacházet čtveřice snímačů (50 + 50 + 50 + 5 Mpx), tj. primární, ultraši-rokoúhlý, periskopický (5× optický zoom) plus makro senzor.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

A třešničkou na dortu je fakt že si s nimi vyhraje věhlasná Leica. Papírově má tedy Xiaomi Ultra 12 všechny předpoklady k tomu, stát se nejlepším fotomobilem na trhu.

První várka jde do výroby

Populární web RealmeCentral aktuálně zveřejnil zajímavé info. Xiaomi údajně zahajuje výrobu! V tuto chvíli jde sice o zkušební várku, ale to nám dává docela slibnou představu, že: a) Xiaomi 12 Ultra skutečně dorazí, b) premiéra by se klidně mohla uskutečnit už na světovém veletrhu MWC v Barceloně na přelomu letošního února a března.

Zdroj hlavního náhledu: foto se souhlasem LetsGoDigital

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Xiaomi: “Hej můžu dát na foťák vaše logo? Dáme bakšiš.”
    Leica: “whatever”

Comments are closed.