Výbuch telefon exploze

Xiaomi má problém. Další čeští uživatelé potvrzují výbuch telefonu

 • Objevují se další znepokojivé incidenty
 • Opět jde o smarphony značky Xiaomi
 • Znovu v souvislosti s výbuchem telefonu

Mobilní telefony jsou naším každodenním společníkem. S nadsázkou se dá říct, že představují digitální projekci našeho fyzického já nehledě na to, že jsou to ultra-výkonné kapesní počítače, které velmi frekventovaně využíváme k téměř všem myslitelným aktivitám. Z tohoto důvodu je bezpečnost při manipulaci s takovým zařízením naprosto zásadní.


Nepřehlédněte: Výbuch Xiaomi telefonu v Česku! Exploze baterie změnila mobil v hořící pochodeň


Xiaomi v centru dění

Jak již víte, v nedávné minulosti jsme vás informovali o dvou incidentech v Česku v souvislosti s nenadálou explozí smartphonů Xiaomi. V prvním případě šlo o Redmi Note 7, u něhož se však po šetření výrobcem ukázalo, že šlo o důsledek neodborné manipulace, tudíž na vině byl uživatel.

Redmi Note 9 Pro exploze
Redmi Note 9 Pro exploze (Zdroj: Xiaomi Club CZ/SK, Tüzultó Készülék)

Nedlouho poté byl nahlášen druhý výbuch, znovu ve spojitosti s telefonem Redmi Note 7. Zde se redakci FONETECH.CZ podařilo kontaktovat majitelku, která uvedla, že mobil byl připojen k originální nabíječce v jídelně a v době exploze byl téměř nabitý. Ticho v místnosti najednou přerušilo mírné zasyčení jako u dělobuchu a – BUM! Rána jako z děla, objevil se menší plamen, kouř, všude saze…

Znepokojivých případů přibývá

Aby toho nebylo málo, evidujeme další dvě nové znepokojivé události. Zatímco první z nich nahlásil na facebookovém fóru Xiaomi Club CZ/SK jistý Tüzultó Készülék (situaci prověřujeme) a zatím není jasné, jak k výbuchu Redmi Note 9 Pro došlo, ve druhém případě nás kontaktoval přímo rodič chlapce, citujeme:

„Dobrý den, dnes jsem četla Váš článek o mobilním telefonu zn. Xiaomi (Redmi Note 7), který při nabíjení vybouchl. To samé se stalo mému synovi (věk 15 let), když jsme byli na konci tohoto srpna na dovolené. V noci začal hořet pokoj. Kdybych se nevzbudila, uhořeli jsme, protože stropní čidlo nefungovalo.


Nepřehlédněte: Výbuch Xiaomi telefonu v Česku! Exploze baterie změnila mobil v hořící pochodeň


Stopy po výbuchu
Stopy po výbuchu ( (Zdroj: foto se souhlasem V. Dvořákové)

Bezpečnost na prvním místě

A pokračovala dále: „V příloze posílám fotografie. Díky vznícené baterii hořel koberec, od něj chytila matrace, sluchátka atd. Kdyby měl syn mobil zapojený v síti položen na posteli, a ne na nočním stolku, mohl mít popáleniny na obličeji. Budu ráda, když tyto informace čtenářům sdělíte, protože toto je opravdu neskutečně nebezpečné a řada lidí usíná při zapojení mobilu do nabíječky, kterou mají u své postele. Ohořelé torzo mobilu mám schované, protože by málokdo uvěřil, že je to vůbec možné,“ uvedla exkluzivně pro FONETECH.cz.

Závěrem bychom rádi dodali, že celou situaci monitorujeme a o dalším průběhu vás budeme neprodleně informovat. Prostor k názoru poskytneme i českému zastoupení společnosti Xiaomi, pakliže se bude chtít k těmto událostem vyjádřit.

Zdroj hlavního náhledu: foto se souhlasem V. Dvořákové

Total
0
Shares
18 komentářů
  1. Redmi Note 7, článek doplněn. Díky a pěkný den

 1. Bohužel doma máme také Redmi Note 7 a při nabíjení se ke konci celkem dost zahřívá (to je ale od nova). Máme ho už 3 roky a teď začínám mít špatný pocit. Sice při tom množství prodaných kusů to není zatím nic extrémního, ale co když zrovna ten náš kus taky jednou blafne. A s tou Redmi Note 9 pro jste mě taky nepotěšili, tu používám já, ta se ale při nabíjení skoro nezahřívá. Každopádně nabíjení přes noc nejspíš přestaneme praktikovat, když to tak vidím…

 2. Dobrý den mám note 8t a telefon během nabíjení je dost horky. Koukám dost si dám pozor abych nedopadla stejně

 3. Doufám že u novějších typů řady 10 a vyšší už tohle nehrozí

 4. Vždycky když vidím, že vybuchlo nějaké Xiaomi, tak je to Redmi Note 7… Já bych si Redmi asi nekoupil, mám Mi 11 Lite 5G a taky se dost zahřívá, ale to jen do 80 % baterky, pak se začne nabíjet pomalu a když se nabije na 100 %, tak je studený… Prostě u toho Redmi asi zapomněli na optimalizaci nabíjení…

  1. Redmi řada je založena na co nejnižší ceně, zatímco Mi je flagship. Redmi nemá žádné premium funkce, právě kvůli nízké ceně. Mám Redmi telefon a jsem spokojen, občas se u nabíjení trochu zahřeje, ale nikdy nějak moc.

 5. Mám redmi note 8 pro. Ať origo, nebo neorigo nabíječka (používám 4 na různých místech), tak je telefon lehce zahřátý, jak je každé zařízení/baterie, které nabíjíte. Já to tipuji na “neodborné zacházení” …
  Např. extrémní zátěž při nabíjení-ale i tak by se to stát nemělo.
  Mě ani při přehrávání fhd a současném nabíjení se nezahraje tolik, aby to bylo řekněme riskantní 🙂

  1. Přesně tak, mě se nezahřívá a nabíjím ho přes PC, ručně origo a neorigo nabíječky. Asi je to tím, že nabíjím přes den i noc, ale ne 8 hodin v kuse. A ještě k tomu na něj nelezu.

 6. Mně se nafoukla baterie u Huawei Nova 3i, teď mám Xiaomi Redmi 9 Note Pro a jsem spokojená, občas při nabíjení zároveň něco v mobilu hledám,ale zatím jsem žádný problém neměla a už ho mám přes rok.
  Jinak je mi líto těch,co se jim toto přihodilo a přeji jim, už jen bezproblémové telefony 🙏👼😉.

 7. Taky😆 už jsem to psal někde na fb, super ohňostroj, dýmovnice & all inclusive 😆 díry v podlaze….dostal jsem novej, ale škoda jinde…..data v prdeli, podlaha v prdeli….ale s Xiaomi jedu dál….

 8. Tak hlavně mobil by se neměl nabíjet přes noc. Dost je doporučené telefony nenabíjet neustále na 100% a při představě telefonu zapojeného v síti na 100% nějakých 6h…. Po čase, když se to děje často tak není divu že to bouchá jak o silvestru. Tohle zrovna vidím jako chybu lidského faktoru.

 9. Když nabíjím přes noc, tak nabíjím Note 4 Nokiáckou nabíječkou, která dává necelé půl ampéry. Šetřím baterku a navíc nevysí celou noc na 100 procentech. Dneska se bere že čím silnější nabíječka, tím lepší, ale pro mne by byla dobrá co umí nastavit proud, jaký chcu já a nebo by to mohly umět telefony. Pořád rychlejší processory, ale hardwareový funkce žádný.

 10. Taky mám Xiaomi redmi note 8 pro a mě se prehřal u hraní her kdy byl tak horký že to nešlo ani v ruce držet a většinou nabijim přes noc ale jak tak čtu asi už nebudu přes noc nabijet

 11. Já vidím chybu na obou stranách. Jak u výrobce, tak u uživatelů. Nevím jak tyto konkrétní telefony, ale obecně telefony baterie přebíjí. Uživatelé toto přebíjení ještě podporují tím, že dávají telefony do rychlonabíječek na celou noc. To je pro mne naprosto nepochopitelné chování, ale bohužel ho vídám až moc často. Li-ion článek má mít maximální napětí 4,2V (u novějších modelů se udává až 4,3V) cokoliv nad tuto hodnotu ten článek nadměrně opotřebovává, v extrémním případě ho přebíjení může až okamžitě zničit a potom dojde k hoření.

  Všem doporučuji používat aplikaci Accubattery nebo nějakou podobnou, která ukazuje napětí baterie a nabíjet jenom do tolika procent, aby napětí nikdy nepřesáhlo 4,3V. Accubattery na to má dokonce upozornění že to zazvoní když to máte odpojit. Tak to používejte, nenechávejte to v zásuvkách zbytečně přebíjet a nebude vám to vybuchovat.

 12. Ale ten mobil nevysí na nabijecce, ten mobil se odpojí jakmile je nabitý na 100%.

 13. Výrobek EU už by visel na stránkách ČOI a Rapexu a stahoval by se z trhu. Čínský se prodává dále… A že je levný, naznamená, že při něm člověk může uhořet!

 14. Ja aj manželka máme Redmi note 7, používam ho aj počas nabíjania a tretí rok žiaden problém.

Comments are closed.