WhatsApp

WhatsApp zavede funkci, kterou uživatelé dlouho chtěli. Zjednoduší chatování

  • WhatsApp dostane vítanou novinku
  • Komunikace s přáteli bude brzy ještě snazší

Chatovací aplikace WhatsApp je mezi uživateli nejpopulárnější, dokonalá však není. Zanedlouho se ale dočká dalšího důležitého vylepšení. Vývojáři totiž pracují na kartě „Oblíbené“ pro kontakty.


Nepřehlédněte: Samsung chystá novinku pro fanoušky. Galaxy S24 FE může být nadupaný a výhodný


WhatsApp bude mít novou funkci!

Aplikace WhatsApp testuje novinku, která mnohé uživatele určitě potěší. Podle odborného serveru WABetaInfo vývojáři pracují na šikovné zkratce k oblíbeným kontaktům, což uživatelům zjednoduší komunikaci.

Karta „Oblíbené“, která bude hned na očích, odstraní nutnost rolovat nabídkou a hledat vhodný kontakt, se kterým chcete komunikovat. Je tu však jeden velký háček, funkce je zatím v plenkách, takže není dostupná ani pro beta testery; zkouší se zatím jen interně v týmu společnosti Meta.

Pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se nová karta dostane ke koncovým uživatelům, ale podle všeho nejdříve zavítá do verze aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

AI všude kam se podíváš

Kromě toho WhatsApp také pracuje na funkci, která bude navrhovat kontakty pro chatování. Podle dostupných informací by se jednalo o kontakty, se kterými uživatel již dlouho nevedl konverzaci. Dříve se uvádělo, že tato funkce bude k dispozici pouze uživatelům telefonů s Androidem, ale zpráva WABetaInfo uvádí, že ji dostanou i iPhony.

WhatsApp se připravuje i na příchod umělé inteligence. Před několika dny uniklo, že se stane první chatovací aplikací společnosti Meta, která přinese implementaci vlastní umělé inteligence, využívat bude jazykový model Llama.

A k lidem brzy dorazí i vylepšené sledování videa. Takzvaný režim Picture-in-Picture (režim obraz v obraze) umožní sledovat videa, například klipy z dovolené nebo narozenin, při procházení chatů nebo jiných částí aplikace. A aby toho nebylo málo, na cestě je i redesign verze pro Android. Konkrétně vývojáři přesunou navigační panel do spodní části obrazovky, což majitelé jablečných telefonů iPhone znají již několik let.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: GSMArena, WABetaInfo 

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..