WhatsApp

WhatsApp chystá zásadní změnu. Aplikace bude pro letech vypadat úplně jinak

  • WhatsApp vypadá řadu let pořád stejně
  • Vývojáři proto přichystali velké překvapení

I když se oblíbená chatovací aplikace WhatsApp svým uživatelům snaží neustále nabízet další a lepší funkce, k tomu nejdůležitějšímu – přepracování grafického prostředí – stále nedošlo. Nyní však vývojáři oznámili, že redesign je hotov a míří na chytré telefony s Androidem.


Nepřehlédněte: Doufáme, že tento hit Xiaomi přiveze do Česka. Nadupané POCO má být cenově dostupné


WhatsApp pro Android půjde s dobou

Aplikace WhatsApp, nejoblíbenější platforma pro zasílání rychlých zpráv na světě, přichází téměř každý týden s něčím novým. Vývojáři se však dlouhodobě soustředili zejména na zdokonalování funkcí, vizuál jako kdyby je ani příliš nezajímal. Nyní se to naštěstí mění.

O velkých plánech společnosti WhatsApp na změnu designu aplikace pro Android jsme se poprvé dozvěděli zhruba před rokem. Nové uživatelské rozhraní se objevilo v beta verzích a vyznačovalo se výraznou změnou, díky níž se více podobalo aplikaci pro iPhone. Konkrétně vývojáři přesunuli navigační panel do spodní části obrazovky.

Společnost WhatsApp však změnu nezavedla a rozhodla se pokračovat v jejím testování. Teď však konečně usoudila, že může „s kůží na trh“.

Vývojáři změnu designu oznámili na X (dříve Twitter) s tím, že „přesunuli některé věci, aby lidé měli snadnější přístup k tomu, co potřebují, když to potřebují“.

Umělá inteligence, i když ji nechcete

Redesign není jediná novinka. Na cestě je i příchod umělé inteligence. Minulý týden uniklo, že WhatsApp se stane první chatovací aplikací společnosti Meta, která přinese implementaci vlastní umělé inteligence (AI).

Umělá inteligence byla do WhatsAppu zahrnuta v rámci beta verze v2.24.7.14 pro operační systém Android. V tuto chvíli však není vůbec jasné, zdali se postupně podívá i na iOS, anebo nějakou dobu pobude pouze na Androidu.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..