WhatsApp

Umělá inteligence, i když ji nechcete. WhatsApp nasadí chytrého asistenta

  • WhatsApp jako první z aplikací Meta nasadí asistenta umělé inteligence
  • Meta AI bude připravena odpovídat na dotazy uživatelů
  • V první štaci však zamíří pouze na operační systém Android

WhatsApp se stane první chatovací aplikací od Meta, která přinese implementaci vlastní umělé inteligence (AI). Informoval o tom server WABetaInfo, jehož redaktoři se často a rádi pitvají v kódu neveřejných verzí aplikace.


Nepřehlédněte: WhatsApp na některých telefonech končí. Podívejte se na seznam


Umělá inteligence ve WhatsAppu

Základní hybnou silou umělé inteligence v aplikaci WhatsApp bude nástroj Meta AI, který poběží z části na jazykovém modelu Llama od Meta, jež zároveň vlastní a provozuje i sociální sítě jako Facebook, Instagram, WhatsApp a podobně.

„Společnost WhatsApp zkoumá funkci, která by uživatelům umožnila zadávat dotazy přímo v panelu vyhledávání, čímž by se eliminovala nutnost ručně otevírat konverzaci s Meta AI,“ uvádí zdroj.

WABetaInfo ještě doplňuje: „Kromě toho bude aplikace WhatsApp navrhovat některé příkazy, aby uživatelé mohli začít se svými dotazy, čímž se zlepší proces interakce. Zadáním svých dotazů nebo příkazů do vyhledávacího řádku budou moci uživatelé rychle zahájit konverzaci s Meta AI.“

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Zatím pouze pro Android

Umělá inteligence byla do WhatsAppu zahrnuta v rámci beta verze v2.24.7.14 pro operační systém Android. V tuto chvíli není vůbec jasné, zdali se postupně podívá i na iOS, anebo nějakou dobu pobude pouze na Androidu.

K dostupnosti se WABetaInfo vyjadřuje velmi stroze: aktuálně je funkce ve vývoji a dorazí v jedné z příštích velkých aktualizací aplikace WhatsApp pro tu či onu platformu. Není však jasné, kdy přesně se tak stane.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..