WhatsApp

WhatsApp nasazuje umělou inteligenci. Jak chovacího robota můžete použít?

  • WhatsApp v beta verzi již nasadil umělou inteligenci
  • Přes Meta AI můžete vyhledávat informace nebo generovat obsah

Je to tady – to, o čem se dříve jen spekulovalo, se stává realitou. WhatsApp jako první aplikace svého druhu zavádí chatovacího robota pro uživatele. Ten používá volně dostupný jazykový model Llama od společnosti Meta a slouží k tomu, aby v první řadě lidem pomáhal.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence, i když ji nechcete. WhatsApp nasadí chytrého asistenta


WhatsApp a Meta AI

Jak informoval odborný server WABetaInfo, nabídka vyhledávání pomocí umělé inteligence Meta AI se objeví v horní části obrazovky, kde se běžně nachází vyhledávací pole obsahu ve vašich chatech.

Snímky, které sdílí zmíněný zdroj, rovnou ukazují i návrhy některých promptů. Můžete se umělé inteligence ve WhatsAppu například zeptat na zdroje bílkovin pro vegany, dotázat se na hudební žánr, nechat si poradit, jak se nespálit na sluníčku, anebo si nechat doporučit ideální dovolenkovou destinaci.

Samozřejmě, že vyhledávací panel stále slouží svému primárnímu účelu a umožňuje uživatelům vyhledávat v aplikaci chaty, zprávy, média a kontakty.

Jako první v USA a Indii

Spekuluje se také o tom, že Meta AI bude umět přímo v aplikaci WhatsApp dokonce generovat obrázky. Stačit by k tomu mělo zadání „@/imagine“ a následný popis požadovaného příkazu. Podobně to funguje v nástrojích Midjourney nebo Dall-E.

Dle informací WABetaInfo nová funkce do WhatsAppu zamíří postupně. Jako první se prý objevuje u uživatelů v USA, Indii a Velké Británii, podmínkou je mít jazyk telefonu v angličtině. Postupem času funkce určitě dorazí i do Česka, zatím však není jasno kdy.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares