WhatsApp

WhatsApp vylepší sledování videa. Přehrají se v malém obdélníku na popředí

  • WhatsApp dostane vítanou novinku
  • Sledování videí bude brzy ještě lepší

Jedna z nejoblíbenějších aplikací pro zasílání zpráv na světě, WhatsApp, je každým dnem lepší a lepší. Společnost Meta je v oblasti aktualizací poměrně důsledná, proto do své populární služby zanedlouho přidá další důležité vylepšení.


Nepřehlédněte: Nad Českem je po 71 letech vidět pouhým okem vzácná zelená kometa. Znovu ji uvidíme až v roce 2095


WhatsApp a režim Picture-in-Picture

Kromě obvyklých vychytávek a oprav chyb dostává WhatsApp každý měsíc nové funkce. Na některé mnozí lidé čekali roky, jako třeba na redesign uživatelského prostředí, jiných si zase prakticky téměř nevšimnete.

Jedna z posledních aktualizací beta verze aplikace však přináší velmi důležitou funkci: režim Picture-in-Picture (režim obraz v obraze) pro videa. Lidé ze serveru WABetaInfo zjistili, že WhatsApp pro iOS ve verzi 24.6.77 obsahuje možnost sledovat videa při procházení chatů nebo jiných částí aplikace.

V současné době WhatsApp umožňuje uživatelům využívat režim obraz v obraze pouze tehdy, když sledují videa přes YouTube a Instagram – pokud jim někdo na video pošle odkaz.

Nejnovější testovací verze aplikace pro iOS však již umožňuje používat PiP (Picture-In-Picture) i při sledování videí poslaných přímo v aplikaci, tedy například klipů z dovolených, nesdílených nikde na sociálních sítích.

Podle redaktorů WABetaInfo je režim omezen zatím jen na sledování videí ve WhatsAppu, takže funkci není možné používat po přepnutí do jiné aplikace. Časem se to však může změnit.

WhatsApp
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Do aplikace se chystá umělá inteligence

Režim obraz v obraze není jediná novinka. Na cestě do WhatsAppu je například i příchod umělé inteligence. Před několika dny uniklo, že WhatsApp se stane první chatovací aplikací společnosti Meta, která přinese implementaci vlastní umělé inteligence (AI). Kromě toho vývojáři pracují i na vylepšené funkci uzamčených chatů pro propojená zařízení. K dispozici by měla být v příští aktualizaci.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares