WhatsApp

WhatsApp zavede tajný kód i na počítače a tablety. Chatování bude ještě bezpečnější

  • WhatsApp dostane vítanou bezpečnostní novinku
  • Umožní uzamknout chaty také na propojených zařízeních
  • Například na počítači a tabletu, nejen na chytrém mobilu

Chatování v aplikaci WhatsApp je bezpečné v rámci možností, umožňuje totiž šifrovanou komunikaci pomocí kodeku E2E, tedy end-to-end, jinými slovy zpráva je zašifrována na vašem zařízení a dešifrována až na zařízení příjemce.


Nepřehlédněte: WhatsApp chystá zásadní změnu. Aplikace bude pro letech vypadat úplně jinak


Uzamčení chatů ve WhatsAppu

Jenomže pokud nepoužíváte zámek aplikace, do vašich chatů se i tak může podívat nepovolaná osoba. V takovém případě přichází k duhu funkce Uzamčení chatu, kterou WhatsApp představil zhruba před rokem.

Tato funkce v jednoduchosti skryje některé vaše chaty a uzamkne je za speciální kód, který znáte pouze vy. Jakmile se do aplikace podívá nepovolaná osoba, chaty jednoduše neuvidí.

Má to pouze jeden háček. WhatsApp tuto funkci neumožňuje u propojených zařízení v rámci jednoho profilu (např. počítač a tablet), ale pouze na jednom přístroji, a sice na mobilu.

Konečně i na počítači nebo tabletu

Podle informací odborného serveru WABetaInfo už Meta, vlastník aplikace WhatsApp, připravuje uvedení funkce i na propojená zařízení. Portál zaměřený na zpravodajství ohledně beta verzí WhatsAppu o tom informoval na svých stránkách a na síti X (dříve Twitter).

„WhatsApp pracuje na funkci uzamčených chatů pro propojená zařízení a bude k dispozici v hned příští aktualizaci,“ uvedl zdroj. Zprávu doplnil snímkem obrazovky, na kterém je patrné, že uživatel může rovnou zvolit bezpečnostní kód pro tajné chaty na svých připojených zařízeních.

Přestože funkce se objevila nejprve v betě aplikace WhatsApp pro Android (konkrétně ve verzi 2.24.8.4), není pochyb o tom, že krátce po uvedení zamíří také na iOS.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..