WhatsApp

WhatsApp provedl další změnu. Málokdo z uživatelů si jí všimne

  • Nová změna v populární aplikaci
  • Všimnou si jí jen oddaní fanoušci

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp často přichází s novinkami. Někdy ovšem nové funkce nebo vychytávky zapadnou a lidé o nich vůbec neví.


Nepřehlédněte: WhatsApp zavádí dlouho očekávanou funkci. Dostupná je u všech účtů


Změna, které si (ne)všimnete

Vedení aplikace nedávno provedlo mírné úpravy v chatu. Obvykle se v horní pozici vlákna ve WhatsAppu zobrazují informace o osobě, se kterou si píšete zprávu, a je zde uvedeno, zda je „online“ nebo zrovna „píše…“ reakci na vaši zprávu.

Designéři z Meta z nám neznámého důvodu bez předchozího varování upravili tuto statusovou lištu tak, že ukazuje stav uživatele s velkým počátečním písmenem. Může se zde tak objevit například „Online“, „Naposledy: včera v 22:00“ nebo „Píše…“.

WhatsApp
Zdroj: Meta

Proč WhatsApp tolik testuje?

Jak se vám tato změna líbí? Jde opravdu o detail a některým uživatelům může trvat i několik dní, než si této „prkotiny“ vůbec všimnou. Server LADbible informuje, že krátce po změně mluvčí společnosti WhatsApp uvedl, že šlo pouze o „malý test“ a nyní se vše vrátí do „normálu“.

Obvykle technologické firmy pravidelně provádějí spoustu změn ve svých aplikacích a webových stránkách, aby zjistily reakce uživatelů, ale konzultant v oblasti sociálních médií Matt Navarra poznamenal, že Meta a WhatsApp jsou „posedlí testováním“.

Co se týče novinek do budoucna, WhatsApp údajně pracuje na funkci, která bude navrhovat kontakty pro chatování. Podle dostupných informací by se jednalo o kontakty, se kterými uživatel již dlouho nevedl konverzaci. Dříve se uvádělo, že tato funkce bude k dispozici pouze uživatelům telefonů s Androidem, ale zpráva WABetaInfo uvádí, že ji dostanou i iPhony.

WhatsApp se připravuje i na příchod umělé inteligence. Před několika dny uniklo, že se stane první chatovací aplikací společnosti Meta, která přinese implementaci vlastní umělé inteligence, využívat bude jazykový model Llama.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: LADbible

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..