WhatsApp

WhatsApp zavádí dlouho očekávanou funkci. Dostupná je u všech účtů

  • Do WhatsAppu zamířila funkce, kterou ocení úplně každý
  • Zprávy nyní vyhledáte rychleji díky filtrování chatů

WhatsApp se řadí mezi nejoblíbenější komunikační platformy. Aplikaci používají miliony lidí po celém světě a jen v Česku přes ni komunikuje 600 tisíc uživatelů. Vývojáři možná i proto zavádí užitečnou novinku, která významně pomůže s vyhledáváním v konverzacích.


Nepřehlédněte: „Je mimo lidské chápaní času a prostoru.“ NASA objevila největší galaxii ve vesmíru


WhatsApp rozšiřuje své funkce

„Otevřít aplikaci WhatsApp a najít danou konverzaci je od nynějška velmi jednoduché. Lidé používají službu čím dál víc, takže najít zprávy rychle je důležitější než kdy dřív. Abyste už nemuseli procházet dlouhou řadu doručených zpráv, spouštíme novou funkci filtrování chatů,“ vysvětlují zástupci komunikační platformy.

Uživatelé mohou vybírat mezi třemi filtry, které se zobrazují nahoře v seznamu chatů: Vše, Nepřečtené a Skupiny.

  • Vše: Výchozí zobrazení všech vašich zpráv.
  • Nepřečtené: Hodí se, když chcete vidět, co vám uteklo, nebo na jaké konverzace potřebujete reagovat. Zobrazuje zprávy, které jste buď sami označili jako nepřečtené, nebo které jste zatím neotevřeli, takže jim můžete přiřadit prioritu.
  • Skupiny: S touto funkcí všechny své skupinové chaty najdete na jednom místě. Najít je, je nyní hračka, ať se jedná o domlouvání pravidelného nedělního oběda, nebo plánování dovolené. Zobrazují se zde i podskupiny komunit.
WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Umělá inteligence

Filtrování zpráv je bezesporu vítanou novinkou, protože přináší lepší přehled, rychlé vyhledání důležitých konverzací a efektivnější procházení ve zprávách, což šetří čas. Výše uvedená funkce není ale tím jediným, na fanoušci čekají. WhatsApp se připravuje například i na příchod umělé inteligence.

Dnes uniklo, že je stala první chatovací aplikací společnosti Meta, která nabízí implementaci vlastní umělé inteligence, konkrétně jazykového modelu Llama. Chatovací robot je zatím dostupný v USA, Indii a Velké Británii, podmínkou je mít jazyk telefonu v angličtině. Postupem času AI určitě dorazí i do Česka, zatím však není jasno kdy.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: GSMArena, Meta

Total
0
Shares