Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Válka hackerů: Anonymous vymazali proruskou skupinu Killnet z Twitteru. Máme na vás spadeno, hlásí

  • Hackerům z Anonymous došla trpělivost
  • Killnet smazali důležitý twitterový účet

V kyberprostoru už několik měsíců zuří nesmiřitelná válka. Na jedné straně stojí hnutí Anonymous, které jako symbol používá masku Guy Fawkese, na straně druhé je uskupení Killnet. To nedávno útočilo na webové stránky a instituce v řadě evropských zemí včetně České republiky nebo Polska, ale aktivní bylo i ve Spojených státech, kde shodilo web federálního systému pro elektronické placení daní, což obyvatelům USA způsobilo velké problémy.


Nepřehlédněte: Stávka umělé inteligence: Robotická taxi Cruise bez řidiče zablokovala v USA dopravu


Anonymous vs Killnet

Anonymous proto na konci května proti Killnet podnikli velkou operaci, které se zúčastnilo několik stovek hackerů z celého světa. Vše šlo jako po másle a „anonymním“ se podařilo ukrást mnoho e-mailových adres včetně hesel, které proruští hackeři používali ke komunikaci a koordinaci útoků. Veškerá data se zanedlouho objevila online na internetu.

Znovu vystrkují růžky. Zatím přišli o Twitter

Skupina Killnet byla po dobu několika týdnů paralyzována, ale před několika dny o sobě dala znovu hlasitě vědět. Útočila na USA, Litvu, Itálii nebo Polsko. Terčem útoku se staly také organizace v Norsku a jihoamerická Kolumbie. Řádění Killnetu ani tentokrát neušlo pozornosti Anonymous, kteří už dali najevo, že připravují odvetu.

Žádné podrobnosti o operaci záměrně nebyly sděleny, aby se ruští hackeři nestihli na akci připravit. Jak vše dopadlo se dozvíme během několik dní, až Anonymous oznámí výsledky útoku. Jeden malý úspěch už ale přece jenom ohlásili. Pochlubili se, že z Twitteru vymazali záložní účet Killnetu, který sloužil pro koordinaci útoků.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares