Ruský hacker

Proruská hackerská skupina Killnet právem nahání strach. K útokům používá 4,5 milionu zotročených počítačů

  • Ruští hackeři vyhrožují státům po celém světě
  • Killnet útočí skrze zotročené počítače, tzv. botnet

Proruská hackerská skupina Killnet v uplynulých dnech útočila hned na několik zemí. Operaci podnikla proti Spojeným státům americkým, konkrétně federálnímu systému pro placení daní, který na několik dní vyřadila z provozu, ale na mušce měla i Litvu nebo Polsko.


Nepřehlédněte: Ruskem podporovaní hackeři zahájili kybernetický útok na Spojené státy. Vyřadili stránky finančního úřadu


Hackerská skupina Killnet

Killnet je politická proruská hackerská skupina, která útočí na nepřátele Ruska. Vlně DDoS útoků Killnetu čelila v uplynulých měsících i Česká republika, v uplynulých dnech pak proruské skupiny útočily na USA, Litvu, Itálii nebo Polsko. Hackeři už naznačili, že pokud Litva uvažuje o znovu povolení přepravy do Kaliningradu, je to trochu i jejich vítězství.

Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli hackeři
Zdroj: Nahel Abdul Hadi / Unsplash

Bezpečnostní společnost Check Point v nejnovějším komentáři tvrdí, že má zprávy i o útocích na norské organizace a v okamžiku, kdy Kolumbie oznámila plány na podporu Ukrajiny, detekovaly její systémy masivní útoky i na tuto jihoamerickou zemi.

Botnet z milionů počítačů

Skupina Killnet uvádí, že ovládá botnet složený ze 4,5 milionu počítačů, který je většinou využíván k drtivým DDoS útokům. Pokud je to pravda, pak se jedná o jeden z největších aktivních botnetů na světě.

Zdroj náhledové fotografie: Sebastiaan Stam / Unsplash, zdroj: Check Point

Total
0
Shares