Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Ruskem podporovaní hackeři zahájili kybernetický útok na Spojené státy. Vyřadili stránky finančního úřadu

  • Killnet získali kontrolu nad americkým federálním systémem pro placení daní
  • Stránka payUSAtax byla včera večer zrušena, a stále se k ní nelze dostat

Hackeři ze skupiny Killnet znovu udeřili a tentokrát si vybrali hodně velký cíl – stránky amerického federálního systému pro placení daní. A operace se jim očividně povedla, protože web je už více než dvacet hodin nedostupný.


Nepřehlédněte: Češi pozor! Hackeři útočí na domácí routery a možná je napaden i ten váš. Jak se viru zbavit?


Obávaní hackeři z Killnet

O hackerech slýcháme v poslední době hlavně v souvislosti s hnutím Anonymous, ale aktivní jsou i jiné skupiny. Patří mezi ně hlavně proruské zločinecké uskupení Killnet, které oznámilo, že vyřadilo stránky amerického federálního systému, kde mohou lidé elektronicky platit daně. Web payUSAtax.com je už několik desítek hodin nedostupný.

Byli to právě hackeři z Killnet, kteří v květnu zhruba týden útočili na mnohé české weby. Šlo například o stránky NÚKIB, o weby některých regionálních letišť či o weby ministerstva vnitra, včetně stránek policie i hasičů. Aktivní byli i v Německu nebo Itálii, kde napáchali velké škody.

Nesmiřitelní Anonymous

Na Killnet si proto vyšláplo hnutí Anonymous, které jim vyhlásilo válku. Anonymní připravili masivní operaci, do které se zapojilo několik set hackerů z celého světa, kterým se podařilo ukrást mnoho e-mailových adres včetně hesel. Ty Killnet používali ke komunikaci a koordinaci útoků. Třešničkou na pomyslném dortu byla skutečnost, že veškerá data Anonymous okamžitě nahráli na internet prostřednictvím platformy justpaste.it.

Teď jsou Killnet zpět. Trvalo jim několik týdnů, než obnovili komunikační kanály tolik důležité pro koordinaci útoků. Otázkou nicméně je, jak dlouho jim vše bude procházet. Reakce Anonymous na sebe patrně nenechá dlouho čekat a odplata bude určitě ještě drtivější než v předchozím případě.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: nationalcybersecuritynews

Total
0
Shares