NASA, Měsíc

USA zveřejnily důkaz, že skutečně přistáli na Měsíci. Fotografie z mise Apollo dodali Indové

 • Pochybovači tvrdí, že Američané na Měsíci nikdy nebyli
 • Indická družice nafotila místo přistání mise Apollo 11

Tři čtvrtě miliardy lidí pozorovalo u televizních obrazovek Neila Armstronga a Buzze Aldrina, jak se procházejí po Měsíci. Přesto se najdou tací, kteří stále pochybují. Přistáli? Nepřistáli?


Nepřehlédněte: Kdo ji poslal? NASA obdržela zakódovanou zprávu ze vzdálenosti 226 milionů kilometrů od Země


USA zveřejnily fotografie

Různí pochybovači nadále tvrdí, že Američané na Měsíci nikdy nebyli a že všechny ty záběry, které obletěly svět a zapsaly se do historie lidského druhu, se natáčely v ateliérech. Prý se jednalo o švindl za miliardy dolarů…

Tyto různé konspirační teoretiky možná konečně přesvědčí nový snímek ze sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), která z oběžné dráhy fotí povrch Měsíce. Během jednoho z nedávných průletů družice nafotila místo přistání mise Apollo 17, což byl poslední let programu Apollo a zároveň doposud poslední let člověka na Měsíc. Velitel mise Eugene Cernan měl předky z Česka a Slovenska a na přirozené družici Země jsou tak i československé stopy. Fotku si zobrazíte kliknutím zde.

Povrch Měsíce v uplynulých letech pozorovala i družice Indické kosmická agentury (ISRO) Čandrájan-2 (Měsíční loď 2), jež pro změnu nafotila místa přistání misí Apollo 11 a Apollo 12. Na oba snímky upozornil tým vozítka NASA Curiosity prostřednictvím sociální sítě X (dříve Twitter). Co myslíte, přesvědčí tyto záběry zaryté popírače pravdy a změní jejich názor?

Na Měsíc se vrátíme… Už brzy

Po více než 50 let od poslední mise Apollo chtějí USA vyslat astronauty zpět na Měsíc. Cílem připravovaného programu Artemis však není jen přistání na našem přirozeném satelitu. Jeho záměrem je dostat lidstvo dále na Mars a zároveň zřídit na Měsíci stálou lunární základnu Artemis Base Camp. Ta se bude nacházet u jižního pólu, kde je dostatek vody v pevném skupenství a dalších surovin. 

Vysoké ambice však nemají jen Američané, masivní základnu na Měsíci plánuje vybudovat i Čína. Čínská lunární výzkumná stanice je stále ve fázi návrhu, už dnes se ale předpokládá, že bude větší než základna, kterou plánuje na Měsíci vybudovat americká NASA. 

V čínském komplexu se má najít dostatek prostoru pro velitelské centrum, elektrárnu, komunikační místnost, vědecko-výzkumná zařízení i flotilu robotů, kteří budou tchajkonautům pomáhat při výzkumu. Objekt má hlídat neuvěřitelných 600 milionů kamer a různých senzorů, informovali jsme o tom v tomto článku.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Curiosity, Wikipedia, Royal Museum Greenwich, FONETECH.CZ

Total
0
Shares
16 komentářů
  1. “Povrch Měsíce v uplynulých letech pozorovala i družice Indické kosmická agentury (ISRO) Čandrájan-2 (Měsíční loď 2), jež pro změnu nafotila místa přistání misí Apollo 11 a Apollo 12. Na oba snímky upozornil tým vozítka NASA Curiosity p”

  2. nadělá se miliarda fotek a pak se postupně vyhodnocují. Kdyby jste něco u vědě věděl, nedivil by jste se.

 1. Osobně je mi jedno ,zda někdo na měsíci přistál nebo ne pokud to bylo všecko fake a bylo to natočené v aťasu ,tak klobouk dolů – sám si na ten přenos pamatuji / měli jsme čb televizi/ a kupodivu to komanči dovolili přenášet od “zlých” amerikánů , spíš mám velké otazníky nad pádem dvojčat 11.září a útokem na Pentagon …..

 2. A to, že Stenley Kubrick potvrdil, že veškeré záběry z měsíce se točily, resp. ON je točil ve studiu?

  1. To je obvyklý omyl, původně je měl ve studiu točit, ale Kubrick byl perfekcionista a trval na natáčení v reálných exteriérech.

 3. Ukažte taky přiznání Kubricka, kde přiznává, že to celý natočil…. A NASA to video s přistáním jak nasvinu naaahodou omylem smazala😆

 4. Tyhle konspirátory nepřesvědčí nic. Mají nějaké bloky, které jim brání v logickém uvažování. Já myslím, že to jsou případy pro Freunda. Příčinou bude nejspíš potlačovaný strach z poznání, který způsobuje zablokování vyšších nervových center myšlení.

 5. Náhodou jsem byl svědkem přímého přenosu na krátkých vlnách u radioamatera v tehdejší Jugoslavii- obsluha telefonního radiového přenosu.Maník otočil v noci zrcadlo na měsíc a my se dívali na věci,které ani v televizi nebyly, včetně zvuku jak kleli apod.
  Bylo mi 17 let, nebavilo mne to, pořád někam poskakovali, prášilo se tam, něco sbírali, pohyby byly srandovní.
  Ty skoky by nešlo nafintit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..